Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Nowości
  Za granicą
  W kraju
  Imprezy Muzyczne
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google
Pokaż artykuły w tej kategorii

Harriet Lewis i Jazz Band Ball Orchestra w bielskim BCK 15.02.2007r.

KULTURA: Niezwykła Harriet

Takie koncerty zdarzają się raz na kilkanaście lat, a nawet rzadziej. W niedzielę w Kawiarni Artystycznej Hades z krakowską formacją Jazz Band Ball Orchestra zaśpiewała Harriet Lewis i był to bezwzględnie najlepszy występ wokalistki jazzowej w długiej już przecież historii bardzo zasłużonego dla propagowania muzyki synkopowanej klubu. Żywiołowa, spontaniczna, niezwykle kontaktowa Amerykanka zjednała sobie publiczność już od pierwszego utworu, słynnego ,,Sweet Home Chicago", znanego z filmu ,,Blues Brothers". A póĽniej także dzięki pysznym opowieściom, chociażby o Rayu Charlsie, rozgrzała publiczność do czerwoności i tego, co się działo w Hadesie, nie są w stanie oddać słowa. Interpretacje Lewis, chociażby jej wersja ,,Yesterday" Beatlesów, dowiodły, że słusznie jest nazywana ,,legend in her own time". Cudem tego wieczoru była też współpraca wokalistki z muzykami JBBO, jej dialogowanie z trąbką i śpiewem Jana Kudyka, puzonem Marka Michalaka, saksofonem Jacka Mazura, fortepianem Wojtka Groborza, kontrabasem Teofila Lisieckiego i poprzez stepowanie artystki i perkusją Wiesława Jamioła. Wszyscy razem - zespół i solistka - wydają się stworzeni dla siebie. Ale nie dziwmy się, JBBO ma w USA swój fan club. Czuje jazz równie wspaniale jak cudowna Harriet.

Andrzej Molik

Kurier Lubelski 21 lutego 2006

Dodam od siebie - w kawiarni bielskiego BCK było równie bluesowo i jazzowo - tak trzymać. Oj to było przeżycie...
Dodatkowo miło było zobaczyć bielszczanina perkusistę Wiesława Jamioła, już nie mówiąc o moim przyjacielu Wojtku Groborzu. A o Harriet już trudno pisać, to trzeba wysłuchać i przeżywać !
Proponuję kliknąć na ten link http://www.youtube.com/watch?v=Jr8eRsaZ8E4 i słuchając utworu "Georgia" w wykonaniu Harriet przeglądać zdjęcia z fascynującego koncertu.

Wojtek Gorgolewski


Harriet Lewis i Jazz Band Ball Orchestra w bielskim BCK 15.02.2007r.

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Harriet Lewis

Harriet Lewis

Harriet Lewis urodziła się w Filadelfii w stanie Pensylwania jako potomek imigrantów z Jamajki. |piewanie zaczęła w wieku 12 lat w kościele Baptystów – póĽniej została dyrektorem chóru Baptystów, który występował w całej Filadelfii, a następnie - przy pomocy matki - założyła własny chór, w którym śpiewały dzieci w wieku od 5 do 17 lat. Występował on na terenie całego wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, śpiewając acapella aranżacje stworzone przez Harriet.
Harriet pierwsze wykształcenie muzyczne otrzymała w Sherwood Recreation Center w Filadelfii – uczyła się tu tańca (m. in. baletu oraz jazzu nowoczesnego). To właśnie w tej szkole zaczęła wykorzystywać style taneczne w swoich występach wokalnych, często wygrywała konkursy talentów amatorskich.
W roku 1967 Harriet stała się członkiem zespołu „The Forget Me Knots”, który nagrywał dla Philadelphia International Records.
Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Filadelfii Harriet wyjechała na 2-letnią trasę koncertową z Philly Groove Recording Artists "Raw Image".
W 1973 roku artystka stworzyła swój własny zespół o nazwie „Posh”. W tym okresie zaczęła być uważana za najlepszą wokalistkę jazzową Filadelfii. Siedem lat póĽniej Harriet wstąpiła do armii Stanów Zjednoczonych. Wiele razy – łącznie z takimi gwiazdami, jak np. Charlie Byrd Trio, Gregory Hines, George Benson, Earl Klugh, Jennifer Holiday - była proszona o występ dla wysokich rangą urzędników państwowych – Japonii, państw Afrykańskich, Korei, Francji i oczywiście Stanów Zjednoczonych.
Harriet występowała w wielu miastach Stanów Zjednoczonych, wielu krajach Europy, Azji i Afryki. Kilkakrotnie gościła też w Polsce. Do chwili obecnej nagrała 15 płyt.
Jak twierdzą jej fani: “Harriet wchodzi na scenę jako księżniczka, a opuszcza ją jako królowa!”

http://www.songbird-production.com/indexdt.htm

Blues "Georgia" Ray`a Charlesa w wykonaniu Gregor Hilden Band & Harriet Lewis:
http://www.youtube.com/watch?v=Jr8eRsaZ8E4


Jazz Band Ball Orchestra w bielskim BCK 15.02.2007r.

Link do strony Jazz Band Ball Orchestra :

http://www.jazz-band-ball-orchestra.pl

Strona Wojtka Groborza:
http://www.groborz.com/


Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018