Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Nowości
  Za granicą
  W kraju
  Imprezy Muzyczne
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google
Pokaż artykuły w tej kategorii

Janusz Centka


Janusz Centka

Cześć Wojtku,
Ciężko dzisiaj było, podjąłem decyzję ryzykowną dosyć, większą część trasy leciałem sam na bezchmurnej termice, a to jest naprawdę trudny lot. Na początku Węgrzy raz po raz lecieli przede mną, potem się rozpierzchali, ja prowadziłem, póĽniej V7, po jakimś czasie V8 doleciał. Oj ciężko, ciężko było, byliśmy ze dwa albo trzy razy blisko 500 metrów. Ta grupa która wystartowała 35 minut po mnie, miała większą siłę i lepiej szła do przodu. Także dużo dostałem od nich, ale myślę że nie jest najgorzej.
Bezchmurna była praktycznie na całej trasie, troszeczkę na wschodzie było minimum chmurek i tam żeśmy się podratowali troszeczkę. Jak był komin to trzeba było krążyć, bo były obszary bez noszeń, był to trudny lot.
Tomka mi szkoda bo trochę się ostał, pierwszy problem był już na lotnisku, bo nie było noszeń i nie mógł się wykręcić i zaliczył teren, zresztą wielu zawodników padło w polach.
Kończę już, bo jestem bardzo zmęczony, bo powiem jeszcze raz to był ciężki lot
Pozdrawiam cześć

Janusz


Wyniki 15m class

konkurencja 9


Day 9, 14.07.2005, Unofficial results
Racing Task
Räyskälä - Humppila - Artjärvi - Hämeenkoski - FINISH 26
Task length 319.3km
Maximum Points: 1000, Day factor = 1.000
# CN Pilot Country Glider Start Finish Time km/h km Points Penalty
1. 1R Steven Raimond Netherlands ASW 27 15:20:44 19:20:34 03:59:50 79.9km/h 319.3km 1000
2. HP Michael Grund Germany Ventus 2 15:20:52 19:22:11 04:01:19 79.4km/h 319.3km 995
2. LE Leigh Wells United Kingdom Ventus 2 15:20:56 19:22:12 04:01:16 79.4km/h 319.3km 995
4. KK Rafi Luski Israel Ventus 2 14:57:17 19:25:16 04:27:59 71.5km/h 319.3km 910
5. AX Milos Dedera Czech Republic Ventus 2 14:57:01 19:25:46 04:28:45 71.3km/h 319.3km 908
6. V8 Gyorgy Gulyas Hungary Ventus 2 14:46:58 19:25:09 04:38:11 68.9km/h 319.3km 882
7. BB Janusz Centka Poland Diana 2 14:48:09 19:26:34 04:38:25 68.8km/h 319.3km 881

20. VP Tomasz Krok Poland ASW 27 15:12:26 133.8km 299

Total po 9 konkurencji
# CN Pilot Country Glider Total points
1 BB Janusz Centka Poland Diana 2 8397
2 1R Steven Raimond Netherlands ASW 27 8257
3 LE Leigh Wells United Kingdom Ventus 2 8037
4 8X Börje Eriksson Sweden Ventus 2 7952
5 HP Michael Grund Germany Ventus 2 7937
6 5A Henrik Breidahl Denmark Ventus 2 7740
7 WM Werner Meuser Germany Ventus 2 7633
8 TC Göran Ax Sweden ASW 27 7515
9 EQ Luc Isnard France Ventus 2 7394
10 V8 Gyorgy Gulyas Hungary Ventus 2 7333
11 MG Alberto Pozzi Italy Ventus 2 7239
12 YX Hannu Nurmiranta Finland Ventus 2 7137
13 520 Patrick Naegeli United Kingdom Ventus 2 7121
14 GT Thomas Gostner Italy Ventus 2 6945
15 CC Sylvain Gerbaud France ASW 27 6800
16 AX Milos Dedera Czech Republic Ventus 2 6650
17 VP Tomasz Krok Poland ASW 27 6378


Uaktualniłem punktacj,e 9 konkurencji

Wczorajsze tabele z punktacją w klasie 15 metrów sędziowie zmienili, co wysząo na korzyść
Janusza Centki.


Wyniki open class

Wyniki 10 konkurencji

1. E2Russell Cheetham United KingdomASW 22BE 15:13:17 19:21:47 04:08:30 81.9km/h 339.3km 1000
2. N1Peter Harvey United KingdomNimbus 4T 15:13:02 19:22:34 04:09:32 81.6km/h 339.3km 992
3.176Kim Tipple United KingdomNimbus 4T 15:13:23 19:23:16 04:09:53 81.5km/h 339.3km 990
4. LSJHenry Romeijn Netherlands Nimbus 4T 15:12:36 19:23:07 04:10:31 81.3km/h 339.3km 985
5. PC Dmitry Timoshenko Russia ASH 25 15:13:40 19:24:29 04:10:49 81.2km/h 339.3km 983
5. EC Gerard Lherm France Nimbus 4T 15:12:27 19:23:10 04:10:43 81.2km/h 339.3km 983
7.AA Noel Faucheux France ASW 22BL 15:12:39 19:24:10 04:11:31 80.9km/h 339.3km 978
8.PF Tomas Rendla Czech RepublicASW 22BL 15:11:35 19:23:13 04:11:38 80.9km/h 339.3km 977
9. KSChristoph MatkowskiPoland ASW 22BL 15:11:59 19:23:46 04:11:47 80.9km/h 339.3km 976
10.VBTassilo Bode GermanyASW 22BL 15:10:44 19:22:36 04:11:52 80.8km/h 339.3km 975
11.Y4Reinhard Schramme GermanyNimbus 4DM 15:10:50 19:22:46 04:11:56 80.8km/h 339.3km 974
12. 3TPeter Batenburg Netherlan Nimbus 3T/25.5m 15:12:49 19:25:21 04:12:32 80.6km/h 339.3km 970
13.ATRobert Sleczkowski Poland ASW 22BL 15:10:38 19:24:47 04:14:09 80.1km/h 339.3km 958

Total po 10 konkurencji

1 N1 Peter Harvey United Kingdom Nimbus 4T 9061
2 E2 Russell Cheetham United Kingdom ASW 22BE 8930
3 Y4 Reinhard Schramme Germany Nimbus 4DM 8832
4 EC Gerard Lherm France Nimbus 4T 8725
5 VB Tassilo Bode Germany ASW 22BL 8479
6 PF Tomas Rendla Czech Republic ASW 22BL 8445
7 NB Markus Gäumann Switzerland Nimbus 4M 7791
8 DN Antti Lehto Finland Nimbus 4DM 7768
9 LSJ Henry Romeijn Netherlands Nimbus 4T 7749
10 PC Dmitry Timoshenko Russia ASH 25 7740
11 176 Kim Tipple United Kingdom Nimbus 4T 7719
12 AA Noel Faucheux France ASW 22BL 7610
13 A Steen Elmgaard Denmark Nimbus 4T 7556
14 AT Robert Sleczkowski Poland ASW 22BL 7419
15 KS Christoph Matkowski Poland ASW 22BL 7380


Zapis lotów

Task 9 - 15 m class

powiększ

Task 10 - open class

powiększ

Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018