Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Nowości
  Za granicą
  W kraju
  Imprezy Muzyczne
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google
Pokaż artykuły w tej kategorii

FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja

Wszystkie zdjęcia z EGC Nitra`09 umieszczone są za zgodą autora ELFO.

COPYRIGHT BY ELFO.SK


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja Day 10

Niestety piątek nie rozpieszcza organizatorów EGC w Nitrze. Nie dopisała pogoda. Pada deszcz.
O 12.oo ostatni brefing.
Wygląda na to że mamy wicemistrza Europy w klasie 15 metrowej Łukasza Wójcika latającego na szybowcu SZD56 Diana 2 RP, co jest bardzo miłym osiągnięciem tego młodego szybownika.
W klasie 18 metrowej Karol Staryszak jest na 3 miejscu. Gratulacje !
W perwszej dziesiątce na 9 miejscu uplasował się również Jurek Kolasiński, zajmując we wczorajszej konkurencji 3 miejsce. Brawa.

Podziękowania dla całej ekipy pod wodzą trenera Jacka Dankowskiego.
Przeżywaliśmy zwycięstwa i porażki razem z Wami.

A teraz Litwa i kolejne emocje.

wg


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja

powiększ

FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja Komentarz

Dzisiaj będzie krótki komentarz, komentarz odnośnie pewnej wypowiedzi , wypowiedzi która jednak się nie sprawdziła - "na przysłowiowych drzwiach od stodoły" jednak nie da się wygrywać...

Polecam blog Jurka Kolasińskiego z relacjami z Nitry:

http://www.klinikakol.gliding-team.pl/index.php?rodzaj=relacje&element=6

A w ogóle to bardzo dobra strona http://www.klinikakol.gliding-team.pl/

Gratulacje dla Jurka Kolasińskiego !


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja Day 9 OPEN

Dzisiaj Matkowski Christoph poleciał zdecydowanie lepiej i zajął 9 miejsce, co pozwoliło mu się przesunąć 3 oczka wyżej na 16 pozycję.

9, 09.07.2009, Preliminary results
Racing Task
009CETIN - 164KARANCSKESZY - 069RADAR - 039CAKA - 001NITRA
Task length: 377.9km
Maximum Points: 1000, Day factor = 1.000
# CN Pilot Country Glider Start Finish Time Speed Dist. Points Pen.
1. PF Rendla Tomas CZE ASW 22BL 12:22:46 15:52:34 03:29:48 108.1km/h 377.9km 1000
2. X Karow Holger DEU Nimbus 4 12:52:04 16:59:22 04:07:18 91.7km/h 377.9km 798
3. XXL Aboulin Laurent FRA ASW 22BL 13:04:55 17:17:54 04:12:59 89.6km/h 377.9km 772
4. SA Skalskis Stasys LTU LAK 20 12:50:33 17:08:09 04:17:36 88.0km/h 377.9km 753
5. 110 Jones Steve GBR Nimbus 4 12:50:42 17:14:21 04:23:39 86.0km/h 377.9km 728
6. N1 Harvey Peter GBR Nimbus 4 12:50:45 17:16:05 04:25:20 85.5km/h 377.9km 721
7. 72 Gerbaud Sylvain FRA Nimbus 4 12:52:55 17:18:25 04:25:30 85.4km/h 377.9km 720
8. LSJ Jeremiasse Francois Cornelis NLD Nimbus 4 12:50:59 17:19:54 04:28:55 84.3km/h 377.9km 707
9. MC Matkowski Christoph POL ASG 29/18m 12:23:22 16:53:44 04:30:22 83.9km/h 377.9km 701
10. NB Gäumann Markus CHE Nimbus 4 12:51:46 17:29:45 04:37:59 81.6km/h 377.9km 673
11. 176 Johnston Ed GBR Nimbus 4 12:50:49 17:29:01 04:38:12 81.5km/h 377.9km 672
12. CC Lepetic Marko SVN Nimbus 3/25,5m 12:48:20 17:27:40 04:39:20 81.2km/h 377.9km 668
13. WR Spath Reinhard DEU ASW 22BL 12:50:09 17:29:42 04:39:33 81.1km/h 377.9km 667
14. SD Borovyk Dmytry UKR Nimbus 4D 12:46:47 17:30:04 04:43:17 80.0km/h 377.9km 654
15. LB Maciulis Vytautas LTU Nimbus 4 12:46:00 372.5km 548
16. MP Dedera Milos CZE ASH 25/>26m 12:21:11 366.2km 538
17. IA Timoshenko Dmitriy RUS Nimbus 4D 12:46:26 246.7km 363
18. BO Teronen Olli FIN ASG 29/18m 12:50:09 198.5km 292
19. IE Rass Michael AUT ASW 22BL 12:55:00 0
19. 4T Batenburg Peter NLD Nimbus 4 12:50:00 0
19. ZF Kolb Sven AUT Antares/20m 12:50:00 0


Open - Overall results after 9



# CN Pilot Country Glider Total
1. N1 Harvey Peter GBR Nimbus 4 6945
2. XXL Aboulin Laurent FRA ASW 22BL 6943
3. 110 Jones Steve GBR Nimbus 4 6924
4. X Karow Holger DEU Nimbus 4 6820
5. 176 Johnston Ed GBR Nimbus 4 6475
6. LSJ Jeremiasse Francois Cornelis NLD Nimbus 4 6465
7. 72 Gerbaud Sylvain FRA Nimbus 4 6417
8. WR Spath Reinhard DEU ASW 22BL 6120
9. NB Gäumann Markus CHE Nimbus 4 6066
10. PF Rendla Tomas CZE ASW 22BL 5940
11. SD Borovyk Dmytry UKR Nimbus 4D 5579
12. CC Lepetic Marko SVN Nimbus 3/25,5m 5439
13. IE Rass Michael AUT ASW 22BL 5431
14. LB Maciulis Vytautas LTU Nimbus 4 5278
15. 4T Batenburg Peter NLD Nimbus 4 5204
16. MC Matkowski Christoph POL ASG 29/18m 5194
17. IA Timoshenko Dmitriy RUS Nimbus 4D 5050
18. MP Dedera Milos CZE ASH 25/>26m 5048
19. ZF Kolb Sven AUT Antares/20m 4853
20. SA Skalskis Stasys LTU LAK 20 4537
21. BO Teronen Olli FIN ASG 29/18m 4521
22. 77 Korom Attila HUN Nimbus 3/25,5m 2783
23. VB Borovik Vitaly RUS Nimbus 4D 2525
24. K2 Koivula Martti FIN ASG 29/18m 2385

Powered by SeeYou


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja Day 9 18 m

w 18-tkach pięknie poleciał Karol Staryszak i Jurek Kolasiński zajmując 2 i 3 miejsce, w efekcie w totalu awansowali wysoko, Staryszak na 3 a Kolasiński na 9 pozycję ! Rewelka !!!

9, 09.07.2009, Preliminary results
Racing Task
008LAPAS - 055BANOVCE - 141KRIVAN - 114JAWORNIK - 026BESA - 001NITRA
Task length: 385.6km
Maximum Points: 1000, Day factor = 1.000
# CN Pilot Country Glider Start Finish Time Speed Dist. Points Pen.
1. 57 Young Mike GBR ASG 29/18m 12:47:46 17:00:07 04:12:21 91.7km/h 385.6km 1000
2. PL Staryszak Karol POL ASG 29/18m 12:54:09 17:10:35 04:16:26 90.2km/h 385.6km 988
3. JR Kolasinski Jerzy POL Ventus 2C/18m 12:54:06 17:10:47 04:16:41 90.1km/h 385.6km 987
4. 7D Divok Maroą SVK Ventus 2CXT/18m 12:48:04 17:13:08 04:25:04 87.3km/h 385.6km 964
5. 71 Schunk Mathias DEU LS 10/18m 12:51:16 17:26:43 04:35:27 84.0km/h 385.6km 936
6. OG Gertzmann Rolf DEU Ventus 2CXT/18m 12:49:36 17:25:37 04:36:01 83.8km/h 385.6km 935
7. E1 Cheetham Russell GBR ASG 29/18m 12:48:10 17:24:29 04:36:19 83.7km/h 385.6km 934
7. XT Termaat Ronald NLD Ventus 2CXT/18m 12:49:01 17:25:21 04:36:20 83.7km/h 385.6km 934
9. B Bastiaanse Rien NLD ASG 29/18m 12:49:02 17:26:07 04:37:05 83.5km/h 385.6km 932
10. LK Kuvik Lubor SVK ASG 29/18m 12:15:48 17:10:36 04:54:48 78.5km/h 385.6km 891
11. PX Krejcirik Petr CZE Ventus 2CXT/18m 12:15:30 17:10:54 04:55:24 78.3km/h 385.6km 889
12. SV Kukcikaitis Viktoras LTU LAK 17A/18m 12:54:00 310.0km 601
13. HE Heinonen Erkki FIN ASG 29/18m 13:16:47 256.0km 496
14. 2C Eilert Ulrik DNK ASG 29/18m e 12:36:47 252.2km 489
15. AB Boye-Moller Arne DNK Ventus 2CXT/18m 12:41:57 251.7km 488
15. GE Halasz Laszlo HUN Ventus 2C/18m 12:49:31 251.6km 488
17. BX Szabo Peter HUN Ventus 2CXA/18m 12:49:27 251.2km 487
18. CX Buitink Gert NLD Ventus 2C/18m 12:49:13 250.1km 485
19. WO Janowitsch Wolfgang AUT Ventus 2CXA/18m 13:17:00 246.4km 477
19. WG Amann Werner AUT Ventus 2CX/18m 12:49:00 246.4km 477
21. AS Sironi Alberto ITA Ventus 2CXT/18m 12:52:37 243.6km 472
22. F2 Jeanmotte Yves BEL Ventus 2C/18m 13:26:11 234.4km 454
23. 2W Halonen Hannu FIN Ventus 2C/18m 13:16:43 224.6km 435
23. MD Dünner Marcel CHE ASG 29/18m 13:08:03 224.6km 435
25. KM Miliunas Kestutis LTU LAK 17A/18m 12:53:00 209.0km 405
26. EF Cousseau Christophe FRA Ventus 2CXA/18m 12:50:00 0
26. EW Seretti Marc FRA ASG 29/18m 12:50:00 0
26. M Ichikawa Makoto JPN Ventus 2CXA/18m 12:15:00 0
26. CZ Novak Ivan CZE Ventus 2C/18m 12:15:00 0
DNF. BT Danz Werner CHE Antares/18m 0
DNF. UR Ringertz Ulf SWE Ventus 2C/18m 0

18-meter - Overall results after 9



# CN Pilot Country Glider Total
1. E1 Cheetham Russell GBR ASG 29/18m 7283
2. 57 Young Mike GBR ASG 29/18m 7217
3. PL Staryszak Karol POL ASG 29/18m 7141
4. XT Termaat Ronald NLD Ventus 2CXT/18m 6820
5. WO Janowitsch Wolfgang AUT Ventus 2CXA/18m 6764
6. HE Heinonen Erkki FIN ASG 29/18m 6671
7. B Bastiaanse Rien NLD ASG 29/18m 6615
8. 71 Schunk Mathias DEU LS 10/18m 6518
9. JR Kolasinski Jerzy POL Ventus 2C/18m 6493
10. OG Gertzmann Rolf DEU Ventus 2CXT/18m 6333
11. AB Boye-Moller Arne DNK Ventus 2CXT/18m 6289
12. PX Krejcirik Petr CZE Ventus 2CXT/18m 6256
13. 7D Divok Maroą SVK Ventus 2CXT/18m 6198
14. LK Kuvik Lubor SVK ASG 29/18m 6037
15. F2 Jeanmotte Yves BEL Ventus 2C/18m 6006
16. MD Dünner Marcel CHE ASG 29/18m 5934
17. AS Sironi Alberto ITA Ventus 2CXT/18m 5872
18. CZ Novak Ivan CZE Ventus 2C/18m 5636
19. EF Cousseau Christophe FRA Ventus 2CXA/18m 5582
20. BX Szabo Peter HUN Ventus 2CXA/18m 5563
21. EW Seretti Marc FRA ASG 29/18m 5375
22. CX Buitink Gert NLD Ventus 2C/18m 5299
23. WG Amann Werner AUT Ventus 2CX/18m 5274
24. 2W Halonen Hannu FIN Ventus 2C/18m 5236
25. M Ichikawa Makoto JPN Ventus 2CXA/18m 5029
26. 2C Eilert Ulrik DNK ASG 29/18m e 4863
27. GE Halasz Laszlo HUN Ventus 2C/18m 4482
28. SV Kukcikaitis Viktoras LTU LAK 17A/18m 4328
29. KM Miliunas Kestutis LTU LAK 17A/18m 4008
30. BT Danz Werner CHE Antares/18m 2276
31. UR Ringertz Ulf SWE Ventus 2C/18m 28

Powered by SeeYou



FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja Day 9 15 m

Dzień 9 - czwartek . Udało się przeprowadzić konkurencję. Klasa 15m - dzisiaj ponownie wygrał Łukasz Wójcik na Dianie 2 !!!! Jest to Jego 4 zwycięstwo . W totalu jest już na drugim miejscu ! Brawo Łukasz Wójcik !!!
Tyle chwilowo info.
Są wyniki:
9, 09.07.2009, Preliminary results
Racing Task
010ZOBOR - 109HORNE SRNIE - 121MODRY KAMEN - 035BOSANY - 026BESA - 001NITRA
Task length: 359.2km
Maximum Points: 1000, Day factor = 1.000
# CN Pilot Country Glider Start Finish Time Speed Dist. Points Pen.

1. RP Wójcik Lukasz POL SZD 56 Diana 2 12:55:07 17:08:39 04:13:32 85.0km/h 359.2km 1000

2. EQ Bouderlique Louis FRA Ventus 2A 12:42:19 16:56:30 04:14:11 84.8km/h 359.2km 996
3. KX Tourula Tapio FIN Ventus 2B 12:42:04 16:58:05 04:16:01 84.2km/h 359.2km 983
4. LE Wells Leigh GBR ASG 29/15m 12:45:15 17:02:41 04:17:26 83.7km/h 359.2km 974
4. SDI Hartmann Peter AUT Ventus 2CXA/15m 12:43:40 17:01:08 04:17:28 83.7km/h 359.2km 974
6. 63 Bauer Hanns Günther DEU Ventus 2CXA/15m 12:43:29 17:02:09 04:18:40 83.3km/h 359.2km 966
7. FT Schneider David DEU ASW 27 12:43:15 17:02:08 04:18:53 83.2km/h 359.2km 965
8. Y Ruch Christophe FRA Ventus 2A 12:42:25 17:02:35 04:20:10 82.8km/h 359.2km 957
9. MR Swanstrom Richard SWE Ventus 2B 12:41:47 17:03:02 04:21:15 82.5km/h 359.2km 950
10. AX Louľecký Pavel CZE Ventus 2A 12:42:52 17:04:23 04:21:31 82.4km/h 359.2km 948
11. V8 Gulyás György HUN Ventus 2A 12:47:34 17:09:40 04:22:06 82.2km/h 359.2km 944
12. N6 Rocca Carlos CHL LS 6 12:42:27 17:04:45 04:22:18 82.2km/h 359.2km 943
13. VS Ghiorzo Stefano ITA SZD 56 Diana 2 12:26:44 16:50:51 04:24:07 81.6km/h 359.2km 932

24. 29 Kawa Sebastian POL ASG 29 13:20:00 348.0km 419

15-meter - Overall results after 9



# CN Pilot Country Glider Total
1. EQ Bouderlique Louis FRA Ventus 2A 7121
2. RP Wójcik Lukasz POL SZD 56 Diana 2 6794
3. Y Ruch Christophe FRA Ventus 2A 6771
4. LE Wells Leigh GBR ASG 29/15m 6668
5. SDI Hartmann Peter AUT Ventus 2CXA/15m 6514
6. AZ Tichý Petr CZE Ventus 2A 6225
7. V8 Gulyás György HUN Ventus 2A 6185
8. 5A Breidahl Henrik DNK Ventus 2A 6046
9. Z3 Scott Timothy John GBR ASW 27 6022
10. EH Hirvola Harri FIN Ventus 2A 5942
11. 63 Bauer Hanns Günther DEU Ventus 2CXA/15m 5836
12. FT Schneider David DEU ASW 27 5789
13. KX Tourula Tapio FIN Ventus 2B 5731
14. 29 Kawa Sebastian POL ASG 29 5729
15. V7 Laurinyecz Sandor HUN Ventus 2B 5597
16. AX Louľecký Pavel CZE Ventus 2A 5546
17. VI Koľár Jozef SVK Ventus 2B 5443
18. VS Ghiorzo Stefano ITA SZD 56 Diana 2 5401
19. K1 Leeuwenburgh Mark NLD Ventus 2A 5380
20. MR Swanstrom Richard SWE Ventus 2B 5005
21. KT Gostner Thomas ITA SZD 56 Diana 2 4967
22. N6 Rocca Carlos CHL LS 6 4929
23. XY Zube Gintautas LTU Ventus 2A 4903
24. 10 Kubovcik Viliam SVK LS 10/15m 4609
25. HX Klimasauskas Arturas LTU LS 6 3925
26. YB Craciun Mircea ROU Discus 2A 3025
27. 1R Raimond Steven NLD ASW 27 2363
28. GI English Brendan Mark AUS LS 6 1555
29. 7A Rodriguez Inciarte Pedro ESP ASW 27 854

Powered by SeeYou


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja

powiększ

powiększ

powiększ

FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja Day 9

8 lipca, środa, niestety konkurencje odwołane we wszystkich klasach...

If the improvement continues, tasks will be

: Open AAT with three areas. Time: 2 hours Distance: min.107.9km/max.358.8km (mean 230.4km.)

18m AAT 3 areas. 2 hours. 126.2km/365.2km (239.2km)

15m AAT 3 areas 2 hours. 122.9km/351km (230km)

2009-07-08 13:28:07

CONTEST DAY NINE IS CANCELLED FOR ALL CLASSES.

Szkoda że nie ma konkurencji, pokibicowałoby się :-)

wg



FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja Dzień wolny

Po 8 wyczerpujących konkurencjach wtorek był dniem wolnym. Sprzyjająca słoneczna pogoda pozwoliła miłośnikom basenu skorzystać z jego uroków, a dzięki fotografiom ELFO mogłem pokazać fragment basenowych szaleństw.


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja Komentarz

Wróciłem dopiero co z lotniska w Nowym Targu i zaglądam na stronę EGC i myślę sobie Vladimir Foltin nie zmienił wczorajszych zwycięzców, bo dalej widzę w klasie 15m Łukasza Wójcika. Ale myślę sprawdzę, może już są wyniki i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu stwierdzam że Łukasz znowu zwyciężył - BRAWO ! Okazało się że zawędrował na trzecie miejsce w klasyfikacji TOTAL. To już Jego 3 zwycięstwo. Oby tak dalej, trzymam kciuki !
Włosi na Dianach jakoś nie mogą się odnaleĽć, może się im poszczęści i zawędrują wyżej w klasyfikacji końcowej.

W 15 metrowej klasie Karol Staryszak okupuje 5 pozycję po zajęciu dzisiaj szóstego miejsca.
Róznice punktowe są niewielkie, więc awans jest możliwy i na to liczymy.
Jurek Kolasiński spadł o jedno oczko i obecnie w totalu zajmuje 13 miejsce, a to może się okazać dopingiem do awansu w kolejnych konkurencjach.

Samotny Matkowski Christoph w klasie open zajmuje niestety 19 pozycję z dużą stratą do czołówki.

Tyle na dzisiaj z kolejnego dnia z akcentem polskim.

wg gorgol


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja day 8 Open

8, 06.07.2009, Unofficial results
Speed Task, Task time: 03h 00min
009CETIN - 111BORSOSBERENY - 114JAWORNIK - 040JASOVA - 001NITRA
Task length: 227.1km/519.5km
Maximum Points: 1000, Day factor = 1.000
# CN Pilot Country Glider Start Finish Time Speed Dist. Points Pen.
1. LSJ Jeremiasse Francois Cornelis NLD Nimbus 4 13:12:54 16:14:10 03:01:16 129.3km/h 390.8km 1000
2. 4T Batenburg Peter NLD Nimbus 4 13:13:09 16:12:08 02:58:59 127.6km/h 382.7km 972
3. X Karow Holger DEU Nimbus 4 13:03:38 16:12:00 03:08:22 126.9km/h 398.3km 962
4. PF Rendla Tomas CZE ASW 22BL 13:08:36 16:14:20 03:05:44 125.4km/h 388.2km 939
5. SD Borovyk Dmytry UKR Nimbus 4D 13:05:07 16:03:47 02:58:40 125.2km/h 375.6km 936
6. IE Rass Michael AUT ASW 22BL 13:04:11 16:15:49 03:11:38 121.4km/h 387.9km 878
7. WR Spath Reinhard DEU ASW 22BL 13:05:07 16:04:28 02:59:21 120.8km/h 362.3km 867
8. CC Lepetic Marko SVN Nimbus 3/25,5m 13:29:54 16:30:19 03:00:25 119.9km/h 360.5km 854
9. LB Maciulis Vytautas LTU Nimbus 4 13:05:44 16:01:29 02:55:45 119.4km/h 358.2km 846
10. IA Timoshenko Dmitriy RUS Nimbus 4D 13:20:35 16:08:10 02:47:35 117.7km/h 353.0km 819
11. ZF Kolb Sven AUT Antares/20m 13:04:56 16:08:16 03:03:20 116.7km/h 356.4km 804
12. XXL Aboulin Laurent FRA ASW 22BL 13:32:53 16:35:24 03:02:31 114.8km/h 349.2km 775
13. 110 Jones Steve GBR Nimbus 4 13:27:27 16:29:24 03:01:57 114.5km/h 347.4km 771
14. 176 Johnston Ed GBR Nimbus 4 13:33:02 16:44:55 03:11:53 114.4km/h 365.9km 769
15. N1 Harvey Peter GBR Nimbus 4 13:27:20 16:29:31 03:02:11 114.2km/h 346.7km 765
16. 72 Gerbaud Sylvain FRA Nimbus 4 13:37:36 16:42:38 03:05:02 110.2km/h 339.7km 703
17. MC Matkowski Christoph POL ASG 29/18m 13:04:18 16:05:43 03:01:25 110.1km/h 332.8km 702


Open - Overall results after 8



# CN Pilot Country Glider Total
1. N1 Harvey Peter GBR Nimbus 4 6224
2. 110 Jones Steve GBR Nimbus 4 6196
3. XXL Aboulin Laurent FRA ASW 22BL 6171
4. X Karow Holger DEU Nimbus 4 6022
5. 176 Johnston Ed GBR Nimbus 4 5803
6. LSJ Jeremiasse Francois Cornelis NLD Nimbus 4 5758
7. 72 Gerbaud Sylvain FRA Nimbus 4 5697
8. WR Spath Reinhard DEU ASW 22BL 5453
9. IE Rass Michael AUT ASW 22BL 5431
10. NB Gäumann Markus CHE Nimbus 4 5393
11. 4T Batenburg Peter NLD Nimbus 4 5204
12. PF Rendla Tomas CZE ASW 22BL 4940
13. SD Borovyk Dmytry UKR Nimbus 4D 4925
14. ZF Kolb Sven AUT Antares/20m 4853
15. CC Lepetic Marko SVN Nimbus 3/25,5m 4771
16. LB Maciulis Vytautas LTU Nimbus 4 4730
17. IA Timoshenko Dmitriy RUS Nimbus 4D 4687
18. MP Dedera Milos CZE ASH 25/>26m 4510
19. MC Matkowski Christoph POL ASG 29/18m 4493
20. BO Teronen Olli FIN ASG 29/18m 4229
21. SA Skalskis Stasys LTU LAK 20 3784
22. 77 Korom Attila HUN Nimbus 3/25,5m 2783
23. VB Borovik Vitaly RUS Nimbus 4D 2525
24. K2 Koivula Martti FIN ASG 29/18m 2385

Powered by SeeYou


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja day 8 18m

8, 06.07.2009, Unofficial results
Speed Task, Task time: 03h 00min
008LAPAS - 098DOBRA NIVA - 084DRIETOMA - 079KEMENCE - 001NITRA
Task length: 217.2km/483.0km
Maximum Points: 1000, Day factor = 1.000
# CN Pilot Country Glider Start Finish Time Speed Dist. Points Pen.
1. EW Seretti Marc FRA ASG 29/18m 12:51:58 15:53:14 03:01:16 121.4km/h 366.9km 1000
2. EF Cousseau Christophe FRA Ventus 2CXA/18m 12:51:34 15:53:54 03:02:20 119.6km/h 363.5km 970
3. B Bastiaanse Rien NLD ASG 29/18m 13:16:42 16:22:51 03:06:09 118.3km/h 366.9km 948
4. XT Termaat Ronald NLD Ventus 2C/18m 13:16:13 16:23:26 03:07:13 117.3km/h 366.1km 932
5. AB Boye-Moller Arne DNK Ventus 2CXT/18m 12:54:39 15:52:33 02:57:54 116.2km/h 348.6km 914
6. PL Staryszak Karol POL ASG 29/18m 13:16:38 16:29:59 03:13:21 115.3km/h 371.6km 899
7. AS Sironi Alberto ITA Ventus 2C/18m 13:16:47 16:28:29 03:11:42 114.7km/h 366.6km 890
8. PX Krejcirik Petr CZE Ventus 2C/18m 13:15:05 16:15:28 03:00:23 114.6km/h 344.4km 887
9. WO Janowitsch Wolfgang AUT Ventus 2C/18m 12:45:03 15:51:33 03:06:30 114.4km/h 355.7km 885
10. LK Kuvik Lubor SVK ASG 29/18m 12:43:47 15:46:33 03:02:46 114.3km/h 348.1km 882
11. HE Heinonen Erkki FIN ASG 29/18m 12:46:37 15:50:36 03:03:59 113.9km/h 349.1km 875
12. CZ Novak Ivan CZE Ventus 2C/18m 13:15:01 16:16:56 03:01:55 113.4km/h 343.8km 867
13. E1 Cheetham Russell GBR ASG 29/18m 13:20:49 16:27:02 03:06:13 112.4km/h 348.9km 851
14. JR Kolasinski Jerzy POL Ventus 2C/18m 13:20:51 16:24:55 03:04:04 112.1km/h 344.0km 847


18-meter - Overall results after 8



# CN Pilot Country Glider Total
1. E1 Cheetham Russell GBR ASG 29/18m 6349
2. WO Janowitsch Wolfgang AUT Ventus 2C/18m 6287
3. 57 Young Mike GBR ASG 29/18m 6217
4. HE Heinonen Erkki FIN ASG 29/18m 6175
5. PL Staryszak Karol POL ASG 29/18m 6153
6. XT Termaat Ronald NLD Ventus 2C/18m 5886
7. AB Boye-Moller Arne DNK Ventus 2CXT/18m 5801
8. B Bastiaanse Rien NLD ASG 29/18m 5683
9. CZ Novak Ivan CZE Ventus 2C/18m 5636
10. EF Cousseau Christophe FRA Ventus 2CXA/18m 5582
10. 71 Schunk Mathias DEU LS 10/18m 5582
12. F2 Jeanmotte Yves BEL Ventus 2C/18m 5552
13. JR Kolasinski Jerzy POL Ventus 2C/18m 5506
14. MD Dünner Marcel CHE ASG 29/18m 5499
15. AS Sironi Alberto ITA Ventus 2C/18m 5400
16. OG Gertzmann Rolf DEU Ventus 2C/18m 5398
17. EW Seretti Marc FRA ASG 29/18m 5375
18. PX Krejcirik Petr CZE Ventus 2C/18m 5367
19. 7D Divok Maroą SVK Ventus 2CXT/18m 5234
20. LK Kuvik Lubor SVK ASG 29/18m 5146
21. BX Szabo Peter HUN Ventus 2CXA/18m 5076
22. M Ichikawa Makoto JPN Ventus 2C/18m 5029
23. CX Buitink Gert NLD Ventus 2C/18m 4814
24. 2W Halonen Hannu FIN Ventus 2C/18m 4801
25. WG Amann Werner AUT Ventus 2C/18m 4797
26. 2C Eilert Ulrik DNK ASG 29/18m e 4374
27. GE Halasz Laszlo HUN Ventus 2C/18m 3994
28. SV Kukcikaitis Viktoras LTU LAK 17A/18m 3727
29. KM Miliunas Kestutis LTU LAK 17A/18m 3603
30. BT Danz Werner CHE Antares/18m 2276
31. UR Ringertz Ulf SWE Ventus 2C/18m 28


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja day 8 15m

15-meter



8, 06.07.2009, Unofficial results
Speed Task, Task time: 03h 00min
010ZOBOR - 128JELENOVSKA - 099CEROVO - 063GBELCE - 001NITRA
Task length: 204.8km/472.7km
Maximum Points: 1000, Day factor = 1.000
# CN Pilot Country Glider Start Finish Time Speed Dist. Points Pen.
1. RP Wójcik Lukasz POL SZD 56 Diana 2 13:05:38 16:06:28 03:00:50 114.4km/h 344.9km 1000
2. EQ Bouderlique Louis FRA Ventus 2A 13:05:58 16:07:08 03:01:10 110.2km/h 332.7km 929
3. 29 Kawa Sebastian POL ASG 29 13:05:44 16:13:06 03:07:22 109.8km/h 342.9km 922
4. Y Ruch Christophe FRA Ventus 2A 13:05:48 16:07:14 03:01:26 109.5km/h 331.3km 918
5. Z3 Scott Timothy John GBR ASW 27 13:06:22 16:06:30 03:00:08 108.2km/h 325.0km 896
6. LE Wells Leigh GBR ASG 29/15m 13:06:38 16:05:11 02:58:33 108.2km/h 324.5km 894
7. AZ Tichý Petr CZE Ventus 2A 13:03:08 16:05:43 03:02:35 106.6km/h 324.5km 869
8. 10 Kubovcik Viliam SVK LS 10/15m 13:03:18 16:09:10 03:05:52 106.1km/h 328.7km 860
9. XY Zube Gintautas LTU Ventus 2A 13:17:13 16:30:07 03:12:54 105.8km/h 340.0km 854
10. FT Schneider David DEU ASW 27 13:03:22 16:05:40 03:02:18 105.3km/h 320.0km 847
11. VI Koľár Jozef SVK Ventus 2B 13:03:03 16:08:16 03:05:13 103.8km/h 320.6km 822
12. V8 Gulyás György HUN Ventus 2A 13:06:15 16:09:41 03:03:26 103.1km/h 315.1km 809
13. K1 Leeuwenburgh Mark NLD Ventus 2A 13:06:04 16:10:27 03:04:23 102.2km/h 314.1km 795
14. N6 Rocca Carlos CHL LS 6 13:04:15 16:13:49 03:09:34 101.1km/h 319.6km 776
15. V7 Laurinyecz Sandor HUN Ventus 2B 12:53:37 15:53:31 02:59:54 99.1km/h 297.2km 741
16. 5A Breidahl Henrik DNK Ventus 2A 13:09:15 16:12:54 03:03:39 98.8km/h 302.3km 736
17. KT Gostner Thomas ITA SZD 56 Diana 2 12:58:19 15:58:53 03:00:34 98.7km/h 297.0km 735
18. 63 Bauer Hanns Günther DEU Ventus 2C/15m 13:03:37 16:09:02 03:05:25 98.4km/h 304.2km 731
19. VS Ghiorzo Stefano ITA SZD 56 Diana 2 12:58:19 15:59:55 03:01:36 97.2km/h 294.1km 710


15-meter - Overall results after 8



# CN Pilot Country Glider Total
1. EQ Bouderlique Louis FRA Ventus 2A 6125
2. Y Ruch Christophe FRA Ventus 2A 5814
3. RP Wójcik Lukasz POL SZD 56 Diana 2 5794
4. LE Wells Leigh GBR ASG 29/15m 5694
5. SDI Hartmann Peter AUT Ventus 2A 5540
6. AZ Tichý Petr CZE Ventus 2A 5387
7. 29 Kawa Sebastian POL ASG 29 5310
8. V8 Gulyás György HUN Ventus 2A 5241
9. Z3 Scott Timothy John GBR ASW 27 5185
10. 5A Breidahl Henrik DNK Ventus 2A 5172
11. EH Hirvola Harri FIN Ventus 2A 5058
12. 63 Bauer Hanns Günther DEU Ventus 2C/15m 4870
13. FT Schneider David DEU ASW 27 4824
14. KX Tourula Tapio FIN Ventus 2B 4748
15. V7 Laurinyecz Sandor HUN Ventus 2B 4747
16. VI Koľár Jozef SVK Ventus 2B 4630
17. AX Louľecký Pavel CZE Ventus 2A 4598
18. K1 Leeuwenburgh Mark NLD Ventus 2A 4486
19. VS Ghiorzo Stefano ITA SZD 56 Diana 2 4469
20. KT Gostner Thomas ITA SZD 56 Diana 2 4166


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja

powiększ

powiększ

powiększ

FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja day 7 komentarz

Teraz trochę komentarza do wydarzeń w Nitrze, jakże interesujących.
Jako były pracownik słynnych Zakładów Szybowcowych w Bielsku-Białej kibicuję oczywiście produktowi z Bielska - super Dianie 2 konstrukcji Bogumiła Beresia.
W Nitrze latają 3 Diany 2 - w RP zasiada Łukasz Wójcik, KT Thomas Gostner i w VS Ghiorzo Stefano ( obaj Włosi ).
Po cichu liczyłem na Łukasza Wójcika obserwując Jego loty w kwietniu podczas Pribina CUP `09, również rozgrywane w Nitrze, które zakończył na 2 miejscu..
No i mamy jak dotychczas 2 zwycięstwa, 1 drugie miejsce i po 7 konkurencjach 5 miejsce z małą stratą do drugiego miejsca a może także do pierwszego...
Miałem okazję porozmawiać z Łukaszem Wójcikiem podczas kwietniowego GP . Aż miło się z nim rozmawiało o Dianie, konkurencjach, ogólnie oceniając sympatyczny, skromny młody szybownik rokujący duże nadzieje na przyszłość.
Jestem przekonany że trener kadry narodowej Jacek Dankowski dostrzega Jego zdolności i możliwości.

Włosi latają parą i parą popełniają błędy wspólnie zaliczywszy pole w 1 konkurencji.

W 18 metrówkach nieĽle radzą sobie Karol Staryszak ( 5 miejsce ) i Jurek Kolasiński ( 12 miejsce ).
W open klasie samotnie walczy Matkowski Christoph zajmując narazie 19 pozycję.

Teraz kończę swoje wywody i czekam na kolejne konkurencje.

wg gorgol


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja Day 7 15m

powiększ

FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja 18m

18-meter



7, 05.07.2009, Unofficial results
Racing Task
008LAPAS - 044KALINCIAKOVO - 045KOLAROVO - 134BICSKE - 001NITRA
Task length: 254.8km
Maximum Points: 683, Day factor = 1.000
# CN Pilot Country Glider Start Finish Time Speed Dist. Points Pen.
1. E1 Cheetham Russell GBR ASG 29/18m 12:28:37 14:41:04 02:12:27 115.4km/h 254.8km 683
2. 57 Young Mike GBR ASG 29/18m 12:28:54 14:42:06 02:13:12 114.8km/h 254.8km 675
3. F2 Jeanmotte Yves BEL Ventus 2C/18m 12:23:40 14:37:10 02:13:30 114.5km/h 254.8km 672
4. PX Krejcirik Petr CZE Ventus 2C/18m 12:24:16 14:38:21 02:14:05 114.0km/h 254.8km 666
5. EF Cousseau Christophe FRA Ventus 2CXA/18m 12:48:15 15:02:40 02:14:25 113.7km/h 254.8km 663
5. LK Kuvik Lubor SVK ASG 29/18m 12:24:23 14:38:49 02:14:26 113.7km/h 254.8km 663
7. EW Seretti Marc FRA ASG 29/18m 12:48:17 15:04:22 02:16:05 112.3km/h 254.8km 647
8. M Ichikawa Makoto JPN Ventus 2C/18m 12:26:49 14:43:33 02:16:44 111.8km/h 254.8km 640
9. JR Kolasinski Jerzy POL Ventus 2C/18m 12:23:54 14:41:59 02:18:05 110.7km/h 254.8km 627
10. PL Staryszak Karol POL ASG 29/18m 12:23:58 14:42:15 02:18:17 110.6km/h 254.8km 625


18-meter - Overall results after 7



# CN Pilot Country Glider Total
1. E1 Cheetham Russell GBR ASG 29/18m 5498
2. WO Janowitsch Wolfgang AUT Ventus 2C/18m 5402
3. 57 Young Mike GBR ASG 29/18m 5388
4. HE Heinonen Erkki FIN ASG 29/18m 5300
5. PL Staryszak Karol POL ASG 29/18m 5254
6. XT Termaat Ronald NLD Ventus 2C/18m 4954
7. AB Boye-Moller Arne DNK Ventus 2CXT/18m 4887
8. CZ Novak Ivan CZE Ventus 2C/18m 4769
8. 71 Schunk Mathias DEU LS 10/18m 4769
10. B Bastiaanse Rien NLD ASG 29/18m 4735
11. F2 Jeanmotte Yves BEL Ventus 2C/18m 4721
12. JR Kolasinski Jerzy POL Ventus 2C/18m 4659
13. MD Dünner Marcel CHE ASG 29/18m 4658
14. EF Cousseau Christophe FRA Ventus 2CXA/18m 4612
15. OG Gertzmann Rolf DEU Ventus 2C/18m 4592
16. AS Sironi Alberto ITA Ventus 2C/18m 4510
17. 7D Divok Maroą SVK Ventus 2CXT/18m 4499
18. PX Krejcirik Petr CZE Ventus 2C/18m 4480
19. M Ichikawa Makoto JPN Ventus 2C/18m 4389
20. EW Seretti Marc FRA ASG 29/18m 4375
21. 2W Halonen Hannu FIN Ventus 2C/18m 4323
22. WG Amann Werner AUT Ventus 2C/18m 4304
23. BX Szabo Peter HUN Ventus 2CXA/18m 4289
24. LK Kuvik Lubor SVK ASG 29/18m 4264
25. CX Buitink Gert NLD Ventus 2C/18m 4146
26. 2C Eilert Ulrik DNK ASG 29/18m e 3603
27. GE Halasz Laszlo HUN Ventus 2C/18m 3219
28. SV Kukcikaitis Viktoras LTU LAK 17A/18m 3113
29. KM Miliunas Kestutis LTU LAK 17A/18m 2993
30. BT Danz Werner CHE Antares/18m 2276
31. UR Ringertz Ulf SWE Ventus 2C/18m 28

Powered by SeeYou


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja Day 7 15m

15-meter



7, 05.07.2009, Unofficial results
Racing Task
010ZOBOR - 035BOSANY - 079KEMENCE - 089TATA - 001NITRA
Task length: 232.0km
Maximum Points: 725, Day factor = 1.000
# CN Pilot Country Glider Start Finish Time Speed Dist. Points Pen.

1. RP Wójcik Lukasz POL SZD 56 Diana 2 12:44:24 15:03:08 02:18:44 100.4km/h 232.0km 725

2. AZ Tichý Petr CZE Ventus 2A 12:48:49 15:23:19 02:34:30 90.1km/h 232.0km 621
3. MR Swanstrom Richard SWE Ventus 2B 12:45:26 15:23:36 02:38:10 88.0km/h 232.0km 600
4. Y Ruch Christophe FRA Ventus 2A 12:42:37 15:24:49 02:42:12 85.8km/h 232.0km 577
5. V7 Laurinyecz Sandor HUN Ventus 2B 12:42:11 15:26:39 02:44:28 84.6km/h 232.0km 565
5. FT Schneider David DEU ASW 27 12:47:15 15:31:47 02:44:32 84.6km/h 232.0km 565
7. VI Koľár Jozef SVK Ventus 2B 12:48:59 15:37:31 02:48:32 82.6km/h 232.0km 544
8. HX Klimasauskas Arturas LTU LS 6 12:40:32 15:30:07 02:49:35 82.1km/h 232.0km 539
8. 63 Bauer Hanns Günther DEU Ventus 2C/15m 12:47:23 15:37:06 02:49:43 82.0km/h 232.0km 539
10. 5A Breidahl Henrik DNK Ventus 2A 12:48:44 15:39:01 02:50:17 81.8km/h 232.0km 536
11. LE Wells Leigh GBR ASG 29/15m 12:46:51 15:37:17 02:50:26 81.7km/h 232.0km 535
12. Z3 Scott Timothy John GBR ASW 27 12:46:44 15:37:28 02:50:44 81.5km/h 232.0km 534
13. AX Louľecký Pavel CZE Ventus 2A 12:48:50 15:40:09 02:51:19 81.3km/h 232.0km 531
14. EH Hirvola Harri FIN Ventus 2A 12:45:45 15:38:11 02:52:26 80.7km/h 232.0km 526
15. K1 Leeuwenburgh Mark NLD Ventus 2A 12:45:42 15:38:44 02:53:02 80.5km/h 232.0km 523
16. N6 Rocca Carlos CHL LS 6 12:45:41 15:40:13 02:54:32 79.8km/h 232.0km 516
17. EQ Bouderlique Louis FRA Ventus 2A 12:42:32 15:37:24 02:54:52 79.6km/h 232.0km 514
18. XY Zube Gintautas LTU Ventus 2A 12:46:25 15:45:31 02:59:06 77.7km/h 232.0km 495
19. GI English Brendan Mark AUS LS 6 12:40:52 16:04:32 03:23:40 68.4km/h 232.0km 400
20. YB Craciun Mircea ROU Discus 2A 12:42:48 16:18:37 03:35:49 64.5km/h 232.0km 385
20. KT Gostner Thomas ITA SZD 56 Diana 2 14:10:54 18:04:33 03:53:39 59.6km/h 232.0km 385
20. VS Ghiorzo Stefano ITA SZD 56 Diana 2 14:10:26 18:06:10 03:55:44 59.1km/h 232.0km 385
23. SDI Hartmann Peter AUT Ventus 2A 12:45:59 137.9km 229
24. V8 Gulyás György HUN Ventus 2A 12:42:27 133.3km 221
25. 10 Kubovcik Viliam SVK LS 10/15m 12:48:51 131.8km 219
26. KX Tourula Tapio FIN Ventus 2B 12:46:20 131.2km 218

27. 29 Kawa Sebastian POL ASG 29 12:44:13 123.3km 205


15-meter - Overall results after 7



# CN Pilot Country Glider Total
1. EQ Bouderlique Louis FRA Ventus 2A 5196
2. Y Ruch Christophe FRA Ventus 2A 4896
3. SDI Hartmann Peter AUT Ventus 2A 4865
4. LE Wells Leigh GBR ASG 29/15m 4800

5. RP Wójcik Lukasz POL SZD 56 Diana 2 4794

6. AZ Tichý Petr CZE Ventus 2A 4518
7. 5A Breidahl Henrik DNK Ventus 2A 4436
8. V8 Gulyás György HUN Ventus 2A 4432
9. 29 Kawa Sebastian POL ASG 29 4388
10. EH Hirvola Harri FIN Ventus 2A 4365
11. Z3 Scott Timothy John GBR ASW 27 4289
12. 63 Bauer Hanns Günther DEU Ventus 2C/15m 4139
13. KX Tourula Tapio FIN Ventus 2B 4056
14. V7 Laurinyecz Sandor HUN Ventus 2B 4006
15. FT Schneider David DEU ASW 27 3977
16. AX Louľecký Pavel CZE Ventus 2A 3940
17. VI Koľár Jozef SVK Ventus 2B 3808
18. VS Ghiorzo Stefano ITA SZD 56 Diana 2 3759
19. K1 Leeuwenburgh Mark NLD Ventus 2A 3691
20. KT Gostner Thomas ITA SZD 56 Diana 2 3431
21. MR Swanstrom Richard SWE Ventus 2B 3370
22. N6 Rocca Carlos CHL LS 6 3210
23. HX Klimasauskas Arturas LTU LS 6 3209
24. XY Zube Gintautas LTU Ventus 2A 3174
25. 10 Kubovcik Viliam SVK LS 10/15m 2934
26. YB Craciun Mircea ROU Discus 2A 2409
27. 1R Raimond Steven NLD ASW 27 2363
28. GI English Brendan Mark AUS LS 6 1446
29. 7A Rodriguez Inciarte Pedro ESP ASW 27 854


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja Day 6 15m

15-meter

6, 04.07.2009, Final results
Racing Task
010ZOBOR - 214LYSA HORA - 150POLANA - 085OMSENIE - 053ZELIEZOVCE - 001NITRA
Task length: 502.1km
Maximum Points: 1000, Day factor = 1.000
# CN Pilot Country Glider Start Finish Time Speed Dist. Points Pen.
1. 5A Breidahl Henrik DNK Ventus 2A 12:32:36 17:41:54 05:09:18 97.4km/h 502.1km 1000
2. SDI Hartmann Peter AUT Ventus 2A 12:26:37 17:37:19 05:10:42 97.0km/h 502.1km 994
3. EQ Bouderlique Louis FRA Ventus 2A 12:24:44 17:38:02 05:13:18 96.2km/h 502.1km 982
4. Y Ruch Christophe FRA Ventus 2A 12:24:41 17:39:55 05:15:14 95.6km/h 502.1km 973
5. VS Ghiorzo Stefano ITA SZD 56 Diana 2 12:16:57 17:35:51 05:18:54 94.5km/h 502.1km 957
6. RP Wójcik Lukasz POL SZD 56 Diana 2 12:29:01 17:56:27 05:27:26 92.0km/h 502.1km 921
7. 29 Kawa Sebastian POL ASG 29 12:29:17 17:57:14 05:27:57 91.9km/h 502.1km 919
8. V8 Gulyás György HUN Ventus 2A 12:24:34 17:56:01 05:31:27 90.9km/h 502.1km 905
9. EH Hirvola Harri FIN Ventus 2A 12:23:32 17:57:31 05:33:59 90.2km/h 502.1km 894
10. AX Louľecký Pavel CZE Ventus 2A 12:20:51 17:59:14 05:38:23 89.0km/h 502.1km 877
10. FT Schneider David DEU ASW 27 12:16:46 17:55:12 05:38:26 89.0km/h 502.1km 877
12. V7 Laurinyecz Sandor HUN Ventus 2B 12:21:41 18:00:33 05:38:52 88.9km/h 502.1km 875
13. KT Gostner Thomas ITA SZD 56 Diana 2 12:16:49 17:56:10 05:39:21 88.8km/h 502.1km 873

15-meter - Overall results after 6



# CN Pilot Country Glider Total
1. EQ Bouderlique Louis FRA Ventus 2A 4682
2. SDI Hartmann Peter AUT Ventus 2A 4636
3. Y Ruch Christophe FRA Ventus 2A 4319
4. LE Wells Leigh GBR ASG 29/15m 4265
5. V8 Gulyás György HUN Ventus 2A 4211
6. 29 Kawa Sebastian POL ASG 29 4183
7. RP Wójcik Lukasz POL SZD 56 Diana 2 4069
8. 5A Breidahl Henrik DNK Ventus 2A 3900
9. AZ Tichý Petr CZE Ventus 2A 3897
10. EH Hirvola Harri FIN Ventus 2A 3839
11. KX Tourula Tapio FIN Ventus 2B 3838
12. Z3 Scott Timothy John GBR ASW 27 3755
13. 63 Bauer Hanns Günther DEU Ventus 2C/15m 3600
14. V7 Laurinyecz Sandor HUN Ventus 2B 3441
15. FT Schneider David DEU ASW 27 3412
16. AX Louľecký Pavel CZE Ventus 2A 3409
17. VS Ghiorzo Stefano ITA SZD 56 Diana 2 3374
18. VI Koľár Jozef SVK Ventus 2B 3264
19. K1 Leeuwenburgh Mark NLD Ventus 2A 3168
20. KT Gostner Thomas ITA SZD 56 Diana 2 3046


FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

FAI European Gliding Championships 27.06. - 11.07. 2009 Nitra Słowacja

http://www.pribinacup.sk/egc2009/

Witam,

tak się złożyło, że przygotowania do Małopolskiego Pikniku na Czyżynach i sam Piknik, następnie to co się póĽniej wydarzyło podczas odlotów gości zabrało mi dużo czasu i zmusiło mnie do poświęcenia czasu w całości tej imprezie.
Teraz już mogę oddać się kibicowaniu wydarzeniom w Nitrze, a jest ciekawie !
Jak wcześniej pisałem latają w Nitrze 3 Diany 2, na RP Łukasz Wójcik, na VS Ghiorzo Stefano i na KT Gostner Thomas - obaj Włosi.
Na początek przedstawię miejsca zajmowane w kolejnych konkurencjach przez wszystkich zawodników do dnia 5 czerwca 2009.

FAI European Gliding Championships 2009
Nitra, 27.06.2009 - 11.07.2009

15-meter



# Pts CN Pilot Country Glider 29.06 30.06 01.07 02.07 03.07 04.07 05.07
1 4682 EQ Bouderlique L. FRA Ventus 2A 3 (641) 4 (643) 5 (708) 4 (773) 6 (935) 3 (982) 1 (0)
2 4636 SDI Hartmann P. AUT Ventus 2A 2 (644) 2 (665) 12 (693) 7 (703) 5 (937) 2 (994) 2 (0)
3 4319 Y Ruch Ch. FRA Ventus 2A 21 (324) 6 (614) 7 (707) 5 (763) 4 (938) 4 (973) 3 (0)
4 4265 LE Wells L. GBR ASG 29/15m 11 (557) 7 (603) 3 (711) 8 (699) 9 (918) 18 (777) 4 (0)
5 4211 V8 Gulyás G. HUN Ventus 2A 6 (629) 28 (33) 3 (711) 1 (938) 2 (995) 8 (905) 5 (0)
6 4183 29 Kawa Sebastian POL ASG 29 10 (564) 3 (648) 1 (766) 2 (933) 25 (353) 7 (919) 6 (0)

7 4069 RP Wójcik Ł. POL SZD 56 Diana 2 14 (503) 1 (668) 14 (690) 2 (933) 24 (354) 6 (921) 7 (0)

8 3900 5A Breidahl H. DNK Ventus 2A 13 (510) 8 (602) 10 (701) 16 (675) 14 (412) 1 (1000) 8 (0)
9 3897 AZ Tichý P. CZE Ventus 2A 18 (429) 20 (427) 13 (692) 19 (561) 3 (940) 14 (848) 9 (0)
10 3839 EH Hirvola H. FIN Ventus 2A 1 (648) 12 (519) 9 (704) 12 (684) 17 (390) 9 (894) 10 (0)
11 3838 KX Tourula T. FIN Ventus 2B 23 (311) 22 (392) 5 (708) 10 (690) 7 (928) 16 (809) 11 (0)
12 3755 Z3 Scott Timothy GBR ASW 27 16 (481) 21 (408) 24 (480) 14 (682) 8 (927) 18 (777) 12 (0)
13 3600 63 Bauer H. DEU Ventus 2C/15m 17 (480) 9 (563) 16 (686) 11 (685) 18 (368) 15 (818) 13 (0)
14 3441 V7 Laurinyecz HUN Ventus 2B 8 (580) 10 (559) 23 (520) 20 (540) 21 (367) 12 (875) 14 (0)
15 3412 FT Schneider D. DEU ASW 27 26 (252) 14 (510) 15 (689) 13 (683) 16 (401) 10 (877) 15 (0)
16 3409 AX Louľecký P. CZE Ventus 2A 20 (353) 11 (532) 21 (597) 24 (50) 1 (1000) 10 (877) 16 (0)
17 3374 VS Ghiorzo ITA SZD 56 Diana 2 24 (301) 17 (454) 20 (641) 18 (603) 12 (418) 5 (957) 17 (0)
18 3264 VI Koľár J. SVK Ventus 2B 22 (318) 16 (469) 11 (695) 17 (663) 25 (353) 20 (766) 18 (0)
19 3168 K1 Leeuwenburgh NLD Ventus 2A 4 (635) 26 (42) 18 (658) 15 (677) 18 (368) 17 (788) 19 (0)
20 3046 KT Gostner ITA SZD 56 Diana 2 25 (299) 18 (448) 2 (720) 21 (288) 12 (418) 13 (873) 20 (0)
21 2770 MR Swanstrom R. SWE Ventus 2B 4 (635) 23 (389) 27 (373) 28 (7) 11 (910) 23 (456) 21 (0)
22 2715 10 Kubovcik V. SVK LS 10/15m 15 (497) 5 (637) 17 (659) 25 (49) 28 (350) 21 (523) 22 (0)
23 2694 N6 Rocca C. CHL LS 6 9 (566) 25 (209) 25 (440) 6 (762) 18 (368) 26 (349) 23 (0)
24 2679 XY Zube G. LTU Ventus 2A 12 (554) 13 (511) 8 (706) 23 (53) 25 (353) 22 (502) 24 (0)
25 2670 HX Klimasauskas A. LTU LS 6 19 (428) 19 (429) 22 (523) 27 (20) 10 (912) 25 (358) 25 (0)
26 2363 1R Raimond S. NLD ASW 27 7 (621) 27 (37) 19 (643) 9 (695) 21 (367) 29 (0) 26 (0)
27 2024 YB Craciun M. ROU Discus 2A 27 (242) 15 (480) 26 (378) 22 (147) 23 (366) 24 (411) 27 (0)
28 1046 GI English Brendan M. AUS LS 6 29 (177) 24 (302) 29 (47) 26 (34) 15 (402) 28 (84) 28 (0)
29 854 7A Rodriguez Inciarte P. ESP ASW 27 28 (195) 29 (0) 28 (291) 29 (0) 29 (26) 27 (342) 29 (0)

Powered by SeeYou


Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018