Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Nowości
  Za granicą
  W kraju
  Imprezy Muzyczne
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google
Pokaż artykuły w tej kategorii

29 FAI WGC 28.5.06 - 17.6.06

powiększ

powiększ

powiększ

WGC Eskilstuna 28.5.06 - 17.6.06

W fantastycznym finiszu Janusz Centka na Dianie 2 wyprzedził Węgra György Gulyás`a w ostatniej konkurencji i zdobył tytuł Mistrza |wiata w klasie 15 metrowej.

Diana 2, efekt polskiej myśli technicznej, w rękach polskich pilotów zdobywa kolejne tytuły,
ku zadowoleniu skromnego zespołu wykonawców na czele z B. Beresiem i K. Kubryńskim.

W klasie 18 m startowało 5 szybowców ASG 29, które przed WGC wywołały wiele kontrowersyjnych zdań. Miejsca zajęte przez Włocha Luciano Avanzini i Stasia Wujczaka oraz wypowiedzi pilotów i trenera Jacka Dankowskiego wskazują, że jest to udana konstrukcja, a czy najlepsza w klasie pokaże czas.
Polski team walczył dzielnie, piloci wygrywali konkurencje w różnych klasach, zdarzały się pola które zdarzają się również i najlepszym.
Pozostaje pogratulować reprezentantom i czekać do następnych mistrzostw we Francji na kolejne przeżycia.

Wojtek Gorgolewski


WGC 28.5.06 - 17.6.06 Task 10 class 15m Total after 10 Day

29th FAI World Gliding Championships
Eskilstuna Sweden, June 2006
15-meter class - Overall results after Day 10
# CN Pilot Country Glider Total points

1 BB Janusz Centka Poland Diana 2 8160

2 V8 György Gulyás Hungary Ventus 2a 8147

3 8X Börje Eriksson Sweden Ventus 2a 7559

4 Y Giorgio Galetto Italy Ventus 2ax 7472
5 C Gary Ittner USA Ventus 2b 7380
6 P8 John Coutts New Zealand ASW 27 7302
7 VS Stefano Ghiorzo Italy Ventus 2a 7301
8 OF Heimo Demmerer Austria Ventus 2 7277
9 LT Georg Theisinger Germany ASW 27 7164
10 1R Steven Raimond Netherlands ASW 27 6959
11 MM André-Emmanuel Litt Belgium Ventus 2bx 6897
12 AZ Alena Netuąilová Czech Republic Ventus 2a 6876
13 1L Gilles Navas France Ventus 2a 6851
14 YX Hannu Nurmiranta Finland Ventus 2a 6735
15 VW David Mockler USA ASW 27 6556
16 620 Mikael Engström Sweden Ventus 2b 6461
17 EI Karl Eugen Bauder Germany Ventus 2ax 6456
18 AX Petr Koutny Czech Republic Ventus 2ax 6150
19 5A Henrik Breidahl Denmark Ventus 2a 5834
20 AA Erik Døssing Jensen Denmark Discus 2T 5773
21 VO Gintautas Butnoris Lithuania LAK 17a 5722
22 H1 Wolfgang Hartl Austria ASW 27 5150
23 KX Javier Gaude Argentina Ventus 2bx 4729



WGC 28.5.06 - 17.6.06 Task 10 class 15m

Day 10, 2006-06-17 , Preliminary results
Racing Task
LIMA - Rossen - Hed - Grangarde - Ramnas - ALPHA - FINISH
Task distance 395,7km
Maximum Points: 1000, Day factor = 1,000
# CN Pilot Country Glider Start Finish Time Speed Dist. Points Penalty

1. BB Janusz Centka Poland Diana 2 13:47:38 17:15:12 03:27:34 114,4km/h 395,7km 1000

2. LT Georg Theisinger Germany ASW 27 13:32:25 17:06:18 03:33:53 111,0km/h 395,7km 941
3. YX Hannu Nurmiranta Finland Ventus 2a 13:27:59 17:03:35 03:35:36 110,1km/h 395,7km 925
4. VW David Mockler USA ASW 27 13:48:12 17:27:21 03:39:09 108,3km/h 395,7km 894
5. EI Karl Eugen Bauder Germany Ventus 2ax 13:33:07 17:16:34 03:43:27 106,3km/h 395,7km 858
6. 5A Henrik Breidahl Denmark Ventus 2a 13:37:28 17:22:28 03:45:00 105,5km/h 395,7km 845

7. V8 György Gulyás Hungary Ventus 2a 13:30:34 17:17:05 03:46:31 104,8km/h 395,7km 833

8. 8X Börje Eriksson Sweden Ventus 2a 13:33:56 17:25:39 03:51:43 102,5km/h 395,7km 792
9. 1R Steven Raimond Netherlands ASW 27 13:49:41 17:43:53 03:54:12 101,4km/h 395,7km 773
10. AZ Alena Netuąilová Czech Republic Ventus 2a 13:27:40 17:24:50 03:57:10 100,1km/h 395,7km 750
11. AX Petr Koutny Czech Republic Ventus 2ax 13:27:59 17:25:32 03:57:33 100,0km/h 395,7km 748
12. C Gary Ittner USA Ventus 2b 13:34:16 17:32:44 03:58:28 99,6km/h 395,7km 741
13. VO Gintautas Butnoris Lithuania LAK 17a 13:33:13 17:31:53 03:58:40 99,5km/h 395,7km 739
14. MM André-Emmanuel Litt Belgium Ventus 2bx 13:34:21 17:33:36 03:59:15 99,2km/h 395,7km 735
14. P8 John Coutts New Zealand ASW 27 13:33:52 17:33:09 03:59:17 99,2km/h 395,7km 735
16. 620 Mikael Engström Sweden Ventus 2b 13:34:15 17:33:38 03:59:23 99,2km/h 395,7km 734
17. VS Stefano Ghiorzo Italy Ventus 2a 13:55:24 17:55:50 04:00:26 98,8km/h 395,7km 727
18. KX Javier Gaude Argentina Ventus 2bx 13:23:15 17:24:28 04:01:13 98,4km/h 395,7km 721
19. Y Giorgio Galetto Italy Ventus 2ax 13:47:54 17:51:55 04:04:01 97,3km/h 395,7km 701
20. H1 Wolfgang Hartl Austria ASW 27 13:30:48 17:36:17 04:05:29 96,7km/h 395,7km 691
21. OF Heimo Demmerer Austria Ventus 2 13:34:03 17:46:17 04:12:14 94,1km/h 395,7km 646
22. AA Erik Døssing Jensen Denmark Discus 2T 13:30:37 17:54:13 04:23:36 90,1km/h 395,7km 575
23. 1L Gilles Navas France Ventus 2a 13:35:30 18:04:59 04:29:29 88,1km/h 395,7km 540
* =no igc file delivered


Powered by:


WGC 28.5.06 - 17.6.06 Task 9 class 15m

29th FAI World Gliding Championships
Eskilstuna Sweden, June 2006
15-meter class - Overall results after Day 9
# CN Pilot Country Glider Total points

1 V8 György Gulyás Hungary Ventus 2a 7314

2 BB Janusz Centka Poland Diana 2 7160

3 Y Giorgio Galetto Italy Ventus 2ax 6771
4 8X Börje Eriksson Sweden Ventus 2a 6767
5 C Gary Ittner USA Ventus 2b 6639
6 OF Heimo Demmerer Austria Ventus 2 6631
7 VS Stefano Ghiorzo Italy Ventus 2a 6574
8 P8 John Coutts New Zealand ASW 27 6567
9 1L Gilles Navas France Ventus 2a 6311
10 LT Georg Theisinger Germany ASW 27 6223
11 1R Steven Raimond Netherlands ASW 27 6186
12 MM André-Emmanuel Litt Belgium Ventus 2bx 6162
13 AZ Alena Netuąilová Czech Republic Ventus 2a 6126
14 YX Hannu Nurmiranta Finland Ventus 2a 5810
15 620 Mikael Engström Sweden Ventus 2b 5727
16 VW David Mockler USA ASW 27 5662
17 EI Karl Eugen Bauder Germany Ventus 2ax 5598
18 AX Petr Koutny Czech Republic Ventus 2ax 5402
19 AA Erik Døssing Jensen Denmark Discus 2T 5198
20 5A Henrik Breidahl Denmark Ventus 2a 4989
21 VO Gintautas Butnoris Lithuania LAK 17a 4983
22 H1 Wolfgang Hartl Austria ASW 27 4459
23 KX Javier Gaude Argentina Ventus 2bx 4008


WGC 28.5.06 - 17.6.06 class 15m Miejsca

powiększ

WGC 28.5.06 - 17.6.06 Open class Total after 10 Day

29th FAI World Gliding Championships
Eskilstuna Sweden, June 2006
Open class - Overall results after Day 10
# CN Pilot Country Glider Total points

1 HM Michael Sommer Germany ASW 22 BLE 8491
2 X33 Giorgio Ballarati Italy eta 8205
3 N1 Peter Harvey UK Nimbus 4T 8128
4 PF Tomas Rendla Czech Republic ASW 22 BLE 8064
5 1E Oscar Goudriaan South Africa ASW 22 BLE 7972
6 X Holger Karow Germany Nimbus 4M 7592

7 AT Tomasz Rubaj Poland ASW 22 BL 7502

8 RG Jean-Marc Caillard France Nimbus 4M 7486
9 73 Antti Lehto Finland ASW 22 BLE 7460
10 GY Jean-Luc Colson Belgien ASH 25 E 7456
11 C2 Russell Cheetham UK ASW 22 BLE 7449
12 AF Laurent Aboulin France Nimbus 4T 7294
13 NB Markus Gäumann Switzerland Nimbus 4M 7216
14 TC Göran Ax Sweden ASW 22 BLE 7178
15 QM Quintin Maine South Africa Nimbus 4M 6986
16 DM Erlend Sörbye Norway Nimbus 4DM 6934
17 3T Peter Batenburg Netherlands Nimbus 3T 6791
18 DB Dick Butler USA ASW 22 DB 6615
19 MK Miklós Taglieber Hungary ASH 25 M 6265
20 FE Shinzo Takizava Australia Nimbus 4M 5816
21 XX László Hegedeüs Hungary Nimbus 4T 5658
22 PS Pierre de Broqueville Belgium Nimbus 4DM 4820



WGC 28.5.06 - 17.6.06 class open Miejsca

powiększ

WGC 28.5.06 - 17.6.06 class Std Total after 10 Day

29th FAI World Gliding Championships
Eskilstuna Sweden, June 2006
Standard class - Overall results after Day 10
# CN Pilot Country Glider Total points

1 LS Leigh Wells UK LS 8 8244
2 ET Olivier Darroze France Discus 2a 8176
3 352 Jez Hood UK LS 8 8135
4 DI Viliam Kubovcik Slovakia Discus 2 7898
5 D2 Douglas Jacobs USA Discus 2cx 7897
6 DA Guillaume Girard France Discus 2a 7835
7 E2 Jelmer Wassenaar Netherlands Discus 7722

8 MP Mariusz Pozniak Poland LS 8 7588

9 80 Andrew Davis UK Discus 2a 7569
10 GD Thomas Gostner Italy Discus 2a 7534
11 GX Tomas Suchanek Czech Republic Discus 2a 7445
12 RM Sven Olivier South Africa LS 8 7425
13 EU Timo Saarnimo Finland LS 8 7415
14 SEI Jeroen Verkuijl Netherlands ASW 28 7250
15 N3 Kristian Roine Finland Discus 2 7149
16 DL Darius Liaugaudas Lithuania LAK 19 7130
17 HAL László Halász Hungary Discus 2a 7110
18 JB Pavel Louzecky Czech Republic LS 8b 6966

19 LOT Piotr Jarysz Poland LS 8 6957

20 TA Jan-Ola Nordh Sweden Discus 2T 6951
21 Y4 Reinhard Schramme Germany Discus 2a 6828
22 VC Rafi Luski Israel LS 8a 6825
23 GP Gerd Peter Lauer Germany LS 8a 6726
24 BX Peter Szabo Hungary Discus 2a 6678
25 AJ Steinar Øksenholt Norway LS 8a 6639
26 T1 Damián Goldenzweig Argentina LS 8 6570
27 RO Ronny Lindell Sweden LS 8 6523
28 AG Adomas Grabskis Lithuania LAK 19 6472
29 8T Herbert Ziegerhofer Austria LS 8t 6425
30 EC Uffe Edslev Denmark LS 8a 6243
31 AB Arne Boye-Møller Denmark LS 8a 6170
32 IE Eduard Inaebnit Switzerland Discus 5768
33 SI Vladimir Foltin Slovakia LS 8s 5762
34 CG Geir Raudsandmoen Norway LS 8 5515
35 K7 Mauricio Delfabro Argentina ASW 28 2353



WGC 28.5.06 - 17.6.06 class std Miejsca

powiększ

WGC 28.5.06 - 17.6.06 class 18m Total after 10 Day

29th FAI World Gliding Championships
Eskilstuna Sweden, June 2006
18-meter class - Overall results after Day 10
# CN Pilot Country Glider Total points

1 210 Phil Jones UK Ventus 2cxT 7746
2 WO Wolfgang Janowitsch Austria Ventus 2cx 7544
3 3AB Luciano Avanzini Italy ASG 29 7468

4 PL Stanislaw Wujczak Poland ASG 29 7383

5 AS Alberto Sironi Italy Ventus 2cxT 7377
6 10 Petr Krejcirik Czech Republic LS 10 7315
7 XT Ronald Termaat Netherlands Ventus 2cxT 7246
8 250 Steve Jones UK Ventus 2cxT 7198
9 EP Gérard Lherm France Ventus 2cx 7157
10 LK Lubor Kuvik Slovakia Ventus 2cxT 7097
11 S9 Hadriaan van Nes Netherlands DG 800/18 7094
12 M Makoto Ichikawa Japan Ventus 2cx 7056
13 71 Holger Back Germany LS 10 6979
14 29 Åke Pettersson Sweden ASG 29 6864

15 A2 Andrzej Smielkiewicz Poland Ventus C 6807

16 SV Vytautas Sabeckis Lithuania LAK 17a 6706
17 SZ Sam Zimmerman USA Ventus 2cx 6603
18 WG Werner Amann Austria Ventus 2cx 6467
19 U2 Pekka Uoti Finland LS 8-18t 6466
20 SA Dmitry Timoshenko Russia LAK 17a 6459
21 N2 Asko Pankka Finland Ventus 2c 6426
22 MO Mogens Hoelgaard Denmark Ventus 2cxT 6255
23 VG Juan Vastik Argentina DG 808 6125
24 99 Rick Indrebo USA ASG 29 5994
25 YF Ulrik Eilert Denmark LS 6c 5967
26 YYY Yvonne Schwarz Switzerland LAK 17a 5907
27 GM Arnold Geerlings South Africa Ventus 2cxT 5873
28 CI Ole John Aske Norway LS 8b-18 5811
29 VP Patrick Stouffs Belgium Ventus 2cT 5789
30 BT Werner Danz Switzerland Antares 18S 5773
31 NV Kestutis Miliunas Lithuania LAK 17a 5692
32 133 John "Mannie" McLauchlan South Africa ASG 29 5684
33 TL Tony Tabart Australia Ventus 2cM 5013
34 JV Alexandre Nielles Sanchez Spain DG 600M-18WL 4580
35 CX Tibor Fratrik Slovakia Ventus 2cxT 4576
36 SS Gustavo Saurin Argentina Ventus 2cT 3153



WGC 28.5.06 - 17.6.06 class 18m Miejsca

powiększ

Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018