:: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

XII Mikrolotowe Mistrzostwa |wiata - Jihlava. A. Dernbach Mistrzem |wiata !!
Jihlava okazała się przyjazna dla Polaków.
Wczoraj zakończyły się w Jihlavie XII Mikrolotowe Mistrzostwa |wiata. Nasza reprezentacja wróci z Czech ze srebrnym medalem, Alojzy Dernbach stanął zaś na najwyższym stopniu podium.

Czeska Jihlava okazała się przyjazna także dla Alka Dernbacha. Z dorobkiem 7 789 punktów stanął na najwyższym podium i tym samym uzyskał tytuł Mikrolotowego Mistrza |wiata w Klasie RWL1 (motolotnie jednoosobowe).

Gratulujemy całej naszej reprezentacji, a w szczególności Alkowi Dernbachowi, który powtórzył swój sukces sprzed 4 lat.

Polska reprezentacja w składzie Alojzy Dernbach (Klasa RWL1), Henryk Orwat (Klasa RWL1), Roman Wawrzyniak (Klasa RWL1), Przemysław Jurkiewicz, Dominika Jurkiewicz (Klasa RWL2), Mariusz Jarmuszczak, Kazimierz Nawrocki (Klasa RWL2), Romuald Ruks, Henryk Ruks (Klasa RWL2), Dariusz Kędzierski (Klasa RAL1), Andrzej Napolski, Janusz Szyszka (Klasa RAL2), Mieczysław Szurgot, Waldemar WoĽniak (Klasa RAL2), Krzysztof Jurkiewicz i Anja Tatarczuk (Klasa RAL2) może te Mistrzostwa zaliczyć do udanych. Zgromadzone przez Polaków punkty (57 404) uplasowały ich na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Anna Zielińska - Lotnicza Polska

Ps. Pozwolę sobie osobiście złożyć gratulacje Alkowi Dernbachowi za kolejny Jego wielki sukces, przy okazji wspominając zimę 1976/77 kiedy pierwszy raz się poznaliśmy na Żarze.