Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

Pogrzeb generała pilota Andrzeja Błasika, Dowódcy Sił Powietrznych RP.
28 kwietnia w Warszawie odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego generała pilota Andrzeja Błasika. Dowódca Sił Powietrznych spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

DSPCeremonia pożegnania tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem Dowódcy Sił Powietrznych śp. generała pil. Andrzeja Błasika odbędzie się 28 kwietnia 2010 roku w Warszawie.

Uroczystości żałobne poprzedzać będzie wystawienie 27 kwietnia 2010 roku od godz. 16.00 trumny z ciałem śp. generała pil. Andrzeja Błasika w Sali Tradycji Dowództwa Sił Powietrznych przy ul. Żwirki i Wigury 103 oraz całonocne czuwanie kadry i pracowników wojska Sił Powietrznych.

Sala Tradycji DSP oraz księga kondolencyjna będą powszechnie dostępne dla wszystkich pragnących pożegnać się z Generałem do godz. 8.00 następnego dnia.

28 kwietnia od godziny 10.00 będzie można oddać hołd tragicznie zmarłemu w Kaplicy Katyńskiej Katedry Polowej WP w Warszawie przy ul. Długiej.

W tym samym dniu o godz. 12.00 Mszą |więtą odprawioną w Katedrze Polowej Wojska Polskiego rozpocznie się oficjalna ceremonia pożegnania.

Główne uroczystości pogrzebowe, zorganizowane z ceremoniałem wojskowym i tradycją lotniczą, odbędą się na cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie, gdzie spocznie trumna z ciałem Dowódcy Sił Powietrznych. Początek uroczystości przewidywany jest na godzinę 15.00.

W ostatniej drodze śp. generałowi pil. Andrzejowi Błasikowi towarzyszyć będą wraz z Jego Najbliższymi przyjaciele, żołnierze i pracownicy wojska Sił Powietrznych.

Z uwagi na wyjątkowy charakter ceremonii oraz prośbę Rodziny, prosimy wszystkich uczestników uroczystości o zastąpienie wiązanek kwiatów, pojedynczymi czerwonymi różami.

ppłk Robert Kupracz
p.o. rzecznik prasowy DSP


Więcej informacji tutaj:
http://www.gorpol.pl/?site=9&artykul=468

Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018