Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

Gen. dyw. pil. Leszek Cwojdziński nowym szefem szkolenia Sił Powietrznych.
Nowy szef szkolenia Sił Powietrznych
Siły Powietrzne mają nowego szefa szkolenia. Został nim gen. bryg. pil. Leszek Cwojdziński, który zastąpił gen. dyw. pil. Anatola Czabana. Generał Cwojdziński zajmował ostatnio stanowisko zastępcy szefa Zarządu Szkolenia P-7 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej nr 621 z dnia 9 czerwca 2010 roku, gen. bryg. pil. Leszek Cwojdziński objął w dniu dzisiejszym (1 lipca) stanowisko szefa szkolenia Sił Powietrznych. Jak informuje Wydział Prasowy DSP, z tej okazji w Dowództwie odbyła się uroczystość, podczas której dowódca SP gen. broni pil. Lech Majewski przedstawił przebieg drogi służbowej i kariery wojskowej nowego szefa szkolenia. – Z okazji objęcia tak ważnego i odpowiedzialnego stanowiska, życzę wiele wytrwałości w dążeniu do nowych celów, kolejnych znaczących sukcesów, a przede wszystkim pomyślnego zakończenia opracowania, wprowadzenia znowelizowanych dokumentów szkolenia lotniczego, bezproblemowego kontynuowania szkolenia pilotów F-16 i załóg samolotu C-130 oraz perfekcyjnego wyszkolenia i przygotowania sił wydzielonych do NATO w ramach TACEVAL – powiedział generał Majewski.

Generał Cwojdziński na stanowisku szefa szkolenia SP zastąpił gen. dyw. pil. Anatola Czabana, który przechodzi do Sztabu Generalnego WP: od 5 lipca będzie asystentem szefa Sztabu Generalnego WP ds. Sił Powietrznych. Stanowisko to zajmował do niedawna gen. broni. pil. Lech Majewski – od 20 maja dowódca Sił Powietrznych.


Gen. bryg. pil. dr Leszek Cwojdziński rozpoczął karierę lotniczą wstępując w 1975 roku do Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej. Po promocji w 1979 roku jako ppor. inż. pil. rozpoczął służbę w 60. Lotniczym Pułku Szkolnym w Radomiu, gdzie służył do 1986 roku jako pilot-instruktor klucza lotniczego eskadry lotniczej. Zwieńczeniem kolejnych 10 lat kariery zawodowej było stanowisko zastępcy dowódcy 6. Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego w Pile. W latach 1989-1992 gen. Cwojdziński studiował w Wojskowej Akademii Lotniczej w Monino w ZSRR. Kolejnym lotniczym garnizonem na drodze generała było od 1996 roku stanowisko dowódcy 7 Pułku Lotnictwa Bombowo-Rozpoznawczego w Powidzu, który przekształcił się w 1999 r. w 21. Bazę Lotniczą. W latach 2001-2005 generał dowodził 3. Bazą Lotniczą we Wrocławiu, po czym przeszedł do Dowództwa 3. Korpusu Obrony Powietrznej jako Szef Oddziału Operacyjnego – Zastępca Szefa Sztabu, a zakończył służbę w Korpusie, jako Szef Sztabu – Zastępca Dowódcy Korpusu. Został mianowany do stopnia generała brygady w 2005 roku, a w 2007 roku objął stanowisko Zastępcy Szefa Zarządu Szkolenia P-7 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, które pełnił do 1 lipca 2010 r.

Gen. Cwojdziński ukończył studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie, jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej oraz Akademii Obrony Narodowej. W 2003 roku obronił dysertację w Wojskowej Akademii Technicznej i otrzymał stopień naukowy doktora nauk technicznych. Ukończył również studia w Akademii Obrony NATO w Rzymie, Akademii Dowództwa Operacyjnego w Poczdamie, Europejskiej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony, a także kurs języka angielskiego w Fort Borden w Kanadzie. Posiada czwarty stopień znajomości języka rosyjskiego i trzeci języka angielskiego.

?ródło inf. biogr. - Wydział Prasowy DSP
Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018