Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

Puchar |w. Mikołaja w Walce Powietrznej – Air Combat - Wrocław - szkoda że nie w Bielsku-Białej ( 04.12.2010r. )
Air Combat - o Puchar |w. Mikołaja
W niedzielę 5. grudnia 2010 r. odbędzie się już piąta edycja zawodów o Puchar |w. Mikołaja w Walce Powietrznej – Air Combat. Zawody będą rozgrywać się we Wrocławiu na placu obok restauracji „Orle Gniazdo” przy ul. Starachowickiej 42a (wjazd od ul. Macieja Przybyły).


Rozpoczęcie imprezy przewidziane jest na godzinę 10:00, natomiast start pierwszych modeli odbędzie się ok. 10:30. Walka powietrzna będzie przebiegała w dwóch klasach: klasa samolotów z I wojny światowej i klasa samolotów z II wojny światowej. Przewidziane są trzy rundy dla każdej klasy, które będą trwać 5 minut, w czasie których będzie walczyło ze sobą 5-10 modeli. Pilot podczas walki musi być bardzo czujny, ponieważ każdy samolot ma przyczepioną kilkumetrową taśmę, której trzeba bronić, a jednocześnie próbować uciąć taśmę przeciwnika. Za każde cięcie taśmy przeciwnika zawodnik otrzymuje 100 pkt., za ochronę swojej taśmy 50 pkt. i każde 3 sekundy lotu to 1 pkt. Po trzech rundach wyłanianych jest siedmiu najlepszych zawodników z największą ilością punktów. Przystępują oni do walki finałowej, która przewidziana jest na 13:30.

Modele samolotów wykonane są z materiału EPP, który łudząco przypomina styropian. Taka walka powietrzna to niesamowite widowisko, ponieważ modele o niewielkiej wadze są napędzane silnikami elektrycznymi, które rozpędzają je do znacznych prędkości. Maksymalna rozpiętość modelu to 860 mm. Piloci muszą tak manewrować swoimi modelami, aby nie przekroczyć linii bezpieczeństwa, w innym przypadku otrzymują 200 pkt. karnych, a przy dwukrotnym przekroczeniu linii bezpieczeństwa następuje dyskwalifikacja zawodnika.

Podczas całej imprezy będzie można zagrzewać się przy ognisku oraz skosztować gorącej grochówki.

Zapraszamy wszystkich na V Zawody o Puchar św. Mikołaja w Walce Powietrznej – Air Combat. Jest to świetna alternatywa na spędzenie niedzielnego popołudnia i przybliżenie wiedzy lotniczej, ponieważ na terenie PW Bisek, na którym będą rozgrywane walki, można zobaczyć prawdziwe samoloty MiG-21 oraz TS-11 Iskra. Niewątpliwą atrakcją imprezy będą skoki św. Mikołajów z samolotu, którzy po wylądowaniu wręczą prezenty dzieciakom z wybranych wrocławskich szkół.

Tomasz Prokop


Hej bielscy modelarze - może z modelami też się pokażecie na lotnisku ???

6-tego grudnia skaczą z heli spadochroniarze, także hopnie Mikołaj - może połączycie siły ?

wg gorgol
Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018