Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

Niepewna przyszłość spadochroniarzy w ABB 01.06.2011, autor: Magda Fritz
Czy spadochroniarze znikną z lotniska w Aleksandrowicach w Bielsku-Białej?! "Jest takie zagrożenie"- mówią członkowie sekcji spadochronowej Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.
"Jeśli nie będzie skoków, sekcja upadnie"- mówi przewodniczący sekcji spadochronowej Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, Henryk Kluka. Jego zdaniem, zarząd aeroklubu przeszkadza w rozwijaniu tego sportu.

Poszło o uchwałę zarządu, która zakazuje spadochroniarzom współpracy z ośrodkiem szkoleniowym "Normal", działającym na lotnisku. Sekcja od kilku lat korzysta z jego statków powietrznych. Jeszcze skacze, bo zarząd tymczasowo zawiesił swoją uchwałę. "Współpracujemy z nim jako sekcja już z 5 lat. Wspiera nas, skakaliśmy ze śmigłowca, z samolotów... Teraz nie wiemy, co będzie"- mówi Kluka.

Zdaniem spadochroniarzy, aeroklub nie działa zgodnie ze swoim statutem bo nie stwarza im możliwości rozwoju. "Nie ma ani odpowiedniego samolotu do szkolenia, ani środków na jego dzierżawę"- mówią. Piotr Dziergas z sekcji spadochronowej oraz 19. oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy organizuje w Bielsku-Białej zawody w Para-Ski. "Jest jeden jedyny samolot, z którego można prowadzić działalność szybowcową i spadochronową. To jest jeden archaiczny samolot, który ma blisko 60 lat. Umożliwia wykonywanie tzw. skoków niskich, nie daje jednak możliwości szkoleniowych do uzyskania dokumentu pozwalającego na wykonywanie skoków bez nadzoru instruktora"- mówi Dziergas.

Sekcja promuje sport spadochronowy na Podbeskidziu, m.in. organizując szkolenia spadochronowe. To konkretne środki, które wpływają do kasy Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. Rocznie jest w stanie zarobić ok. 70 tys. zł. Nie zarobi, gdy nie będzie miała na czym szkolić kursantów.

"Chcemy mieć wszystkie sekcje, które u nas działają. Chcemy, żeby się rozwijały"- zapewnia prezes aeroklubu Leszek Matuszek. Dlaczego więc nagle zerwano współpracę z Piotrem Jafernikiem, właścicielem ośrodka "Normal", także członkiem sekcji spadochronowej?! W zeszłym roku zmienił się właściciel lotniska w Aleksandrowicach. Po latach starań został nim Aeroklub Bielsko-Bialski, który przejął majątek od Aeroklubu Polskiego. "Aeroklub stoi na stanowisku, że jest gospodarzem na tym terenie i wszystkie podmioty, które współuczestniczą w użytkowaniu tego lotniska powinny partycypować w kosztach jego utrzymania. I tu chyba jest sedno sprawy. Musimy ustalić zasady, na jakich warunkach współużytkownicy będą uczestniczyć w kosztach tego utrzymania, a w następnej kolejności będziemy się zastanawiać, czy ma to być forma gotówkowa, czy bezgotówkowa. Jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy"- mówi Matuszek. Dodaje, że sprawą podstawową jest porozumienie się z ośrodkiem.

Ośrodek "Normal" prowadzi szkolenia samolotowe i śmigłowcowe. "Znajduje się terenie działki, kupionej od Aeroklubu Polskiego"- mówi jego właściciel Piotr Jafernik. Jego zdaniem, zapisy w akcie notarialnym regulują sprawy dotyczące dostępu do lotniska i jego użytkowania. "Nie potrzeba kolejnego porozumienia. To już raz zostało zapłacone"- mówi Jafernik. Czy dojdzie do porozumienia? Władze aeroklubu zaprosiły na najbliższe posiedzenie zarządu zainteresowane strony. Do sprawy będziemy wracać.

http://www.radiobielsko.pl/news/10330-Niepewna_przyszlosc_spadochroniarzy.html

Więcej info w temacie tutaj:
http://www.gorpol.pl/?site=96&artykul=542

http://www.gorpol.pl/?site=96&artykul=543

http://www.gorpol.pl/?site=96&artykul=544
Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018