Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

Prestiżowe wyróżnienia FAI dla Polaków. 16.10.2011r.
Prestiżowe wyróżnienia FAI dla Polaków.
Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej a także trzem Polakom: Ryszardowi Michalskiemu, Leszkowi Szwedowi oraz Alojzemu Dernbachowi zostały przyznane prestiżowe wyróżnienia Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI za rok 2010. Wręczono je w miniony czwartek w Belgradzie w Hotelu Continental w trakcie 105. Konferencji Generalnej FAI.
.........

Polaków doceniono także w dyscyplinie lotnictwa ultralekkiego. Dyplomem Colibri uhonorowano Polaka Alojzego Dernbacha. Dyplom ten został ustanowiony przez FAI w 1983 roku. Jest przyznawany co roku osobie, która wykazała się wybitnym wkładem w rozwój ultralekkich samolotów. Alojzy Dernbach zajął się lotniarstwem ponad 30 lat temu, kiedy w Polsce rodziła się ta nowa dyscyplina lotnicza. Studiował wówczas na Wydziale Lotniczym Politechniki Warszawskiej. Był jednym z prekursorów motolotniarstwa w kraju. Odbywał pierwsze udane loty na lotni z napędem, odpowiednikiem obecnej kategorii PHG. W ramach Politechniki Warszawskiej współzałożył Kompol – jednostkę zajmującą się m.in. konstruowaniem i produkcją skrzydeł lotni, śmigieł do zespołów napędowych oraz elementów kompozytowych. Kompol jest obecnie jedynym polskim producentem kompletnych motolotni JAZZ 2000, znanych z doskonalej jakości wykonania oraz wysokich osiągów. Alojzy Dernbach jest współwłaścicielem tej firmy. Jest członkiem Aeroklubu Warszawskiego oraz Lotniowej Kadry Narodowej od roku 1982 roku, a Motolotniowej od 1989 roku. Jest wielokrotnym motolotniowym mistrzem i wicemistrzem Polski, a także lotniowym mistrzem Polski roku 1982. Jest także dwukrotnym złotym medalistą Motolotniowych Mistrzostw |wiata – w 2005 i 2009 roku. W swoim dorobku ma również dwa srebra i jeden brąz. W 1999 roku był wicemistrzem Olimpiady Lotniczej.

Alojzy Dernbach jest drugim Polakiem, któremu przyznano to prestiżowe wyróżnienie. W 2004 roku otrzymał je Mirosław Rodzewicz. (kon)


Gratulacje Alek !

Pozdrawiam

Wojtek Gorgolewski
Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018