Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

Zaproszenie na lotniczy jubileusz Leszka Mańkowskiego
Zaproszenie na lotniczy jubileusz Leszka Mańkowskiego
W najbliższą niedzielę, 10 czerwca, na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim odbędzie się jubileuszowe spotkanie z Leszkiem Mańkowskim, który od 40 lat aktywnie działa w świecie lotniczym.

9 czerwca 2012 roku minie 40 lat od chwili kiedy na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim wykonałem swój pierwszy skok ze spadochronem. Był to spadochron desantowy PD-47 samolot to Gawron SP-CKF.

Od tego czasu wykonałem ponad 1400 skoków oraz wylatałem ponad 1500 godzin na paralotniach i lotniach jako instruktor a motolotniach, szybowcach oraz samolotach jako pilot. Rozpocząłem również szkolenie balonowe. Od początku lotniczej kariery jestem związany z moim macierzystym Aeroklubem Krakowskim, choć w czasie tych 40 lat odbywałem zawodową służbę wojskową będąc instruktorem spadochronowym Wojsk Powietrzno-Desantowych. Służbę zakończyłem na stanowisku Pomocnika Dowódcy 16 batalionu powietrzno-desantowego, 6 Brygady Desantowo-Szturmowej.

A wszystko zaczęło się od modelarstwa którym param się od 6 roku życia. Inicjatorem był mój Tata. Zapewne przeznaczeniem moim było wychowywać się tuż obok krakowskiego lotniska w Rakowicach-Czyżynach. Było ono miejscem moich zabaw, a póĽniej spotkań z prawdziwym modelarstwem i lotnictwem. Byłem na nim gdy powstawało Muzeum Lotnictwa Polskiego…

Nadal latam i szkolę czynnie i nadal sprawia mi to ogromną satysfakcję i zadowolenie. Z wielką przyjemnością spotkam się z przyjaciółmi, kolegami czy wreszcie znajomymi z którymi - gdzieś w tym czasie - skrzyżowały się moje podniebne drogi. Z uwagi na to wszystko co napisałem powyżej pragnę zaprosić Was na koleżeńskie spotkanie z okazji mojego skromnego jubileuszu.

Spotkanie przy grillu - i nie tylko - odbędzie się w dniu 10 czerwca 2012 roku (niedziela) na lotnisku Pobiednik Wielki. Start o godzinie 17-tej.

Serdecznie zapraszam,
Leszek Mańkowski
www.aerokrak.pl
Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018