Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

Dalsze informacje o Pipi z Bielska-Białej.1 lipca 2012.
Po umieszczeniu mojego artykułu ( http://www.gorpol.pl/?site=69&artykul=210 ) o locie balonem " na gapę" bielskiej Pipi Langstrum na serwerze www.beskidia.pl pokazały się komentarze internatów, które poniżej przytaczam. Dziękuję internautom za już licząc na kolejne wpisy, może także od samej dorosłej już dzisiaj Agnieszki !
Ze strony Beskidii:

balon
Data: 2012-05-31 Autor: nie zarejestrowany ~masif.pl
Mój tata mówił że tam był i to widział. Ponoć niezła panika była wśród ludzi. Policja czy wojsko strzelali do tego balona nad Klimczokiem żeby zniżył lot. No ale nie wie co się stało potem z dziewczynką.

historia
Data: 2012-06-02 Autor: nie zarejestrowany ~viki
brzmi nieprawdopodobnie, ale to podobno prawda. Już sobie wyobrażam jak się czuli piloci balonu jak milicjanci szczekali w powietrze :)

Dziewczynka ma się dobrze
Data: 2012-06-02 Autor: nie zarejestrowany ~
Dziewczynka ma teraz ponad 30 lat. Ma rodzinę, dzieci (może dziecko). Czasem ją widuję. Znałem ją z dzieciństwa, była siostrą kolegi.

Widziałem
Data: 2012-06-06 Autor: nie zarejestrowany ~ams1979
Widziałem całe zdarzenie. Moja mama pracowała wówczas w biurowcu Społem na ul Kosmonautów. Obserwowałem to z drugiego piętra z jedynego balkonu tego budynku. Nikt nie strzelał jak to inni opisują. Piloci z tego co pamiętam dość szybko unieśli się w górę ale i tez szybko dostrzegli pasażera na gapę. Obniżyli lot nad Klimczokiem i dziewczynka spadła mimo ich starań. Mimo że miałem wtedy siedem lat. Pamiętam to jak dziś.

tez tam bylem
Data: 2012-06-17 Autor: nie zarejestrowany ~pompon
pamietam to zdarzene..mialem 8siem lat...szukalem kiedys informacji na ten temat i nic..a tu prosze..nawet zdjecia

balon
Data: 2012-06-26 Autor: nie zarejestrowany ~dziunek-niemcy
...pamietam to doskonale, a bylem ok.10 m. od tego zdarzenia.niesamowita panika poniewaz balon uniosl sie juz troche zanim piloci to zauwazyli.pozniej powoli zeszli nad klimczok gdzie dziewczynka sie puscila i wyladowala na dachu.czy byla ranna-nie wiem.panika byla olbrzymia, a tlum ludzi biegajacych w momencie zamknal owczesna ul. lenina. ja juz bardzo dawno szukalem tego zdarzenia w necie i nagle jest. ps.w prasie pozniej pokazywaly sie artykuly "polska pipi langstrum", ale to naprawde smieszne nie bylo.

lot Pipi
Data: 2012-06-30 Autor: nie zarejestrowany ~HKB
To było 19 (a nie 20) maja 1986. Dziewczynka to wówczas 7-letnia Agnieszka Olejarz. http://balonowyklub.pl/hkb/articles.php?article_id=120 Piotr Szary (pilot balonu) obiecał Agnieszce lot balonem (już w koszu ;-))) jak będzie pełnoletnia. Niestety, na początku lat 90-tych Piotr zginął w katastrofie samolotowej. I kontakt się urwał. Ale jeśli ktoś ma kontakt z Agnieszką, to przekażcie jej że lot balonem nadal na nią czeka. Kontakt telefoniczny 519-160-185
Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018