Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

Krzystof Cieślawski laureatem tegorocznych Błękitnych Skrzydeł. 23.08.2012r.
Jakoś ręka Kapituły Błękitnych Skrzydeł jest szczęśliwa dla południowej Polski.
I tak tegorocznym laureatem tego prestiżowego wyróżnienia jest nasz Kolega Krzysztof Cieślawski członek aeroklubu bielsko-bialskiego. Znalazł się wśród doborowego grona, jak Krzysztof Radwan ( Muzeum Lotnictwa Polskiego ), Wiesław Cena ( pilot doświadczalny ), Henryk Mynarski ( Szpital dla szybowców ) i Jędrzej Jaxa-Rożen ( paralotniarstwo ).

GRATULACJE PANOWIE !!!
WITAJCIE W KLUBIE !!!

Wojtek Gorgolewski


BŁĘKITNE SKRZYDŁA 2012

Wyróżnienie zagraniczne
BOHDAN EJBICH

Wyróżnienia indywidualne
WŁADYSŁAW BUBIEŃ

WIESŁAW CENA

KRZYSZTOF CIE|LAWSKI

STANISŁAW JANUSZEWSKI

JĘDRZEJ JAXA-ROŻEN

RYSZARD KARPIŃSKI

JAN MARCZAK

HENRYK MYNARSKI

STANISŁAW PASTERNAK

KRZYSZTOF RADWAN

Wyróżnienia zespołowe
POLSKI KONTYNGENT WOJSKOWY ORLIK 4

KOMPONENT LOTNICZY RED FLAG

Zespół programu Telewizji Polskiej BYŁO, NIE MINĘŁO – red. ADAM SIKORSKI, kpt. pil. WOJCIECH TOMASZEWSKI, ROBERT KMIEĆ, TOMASZ JASTRZĘBSKI i TOMASZ SMYK


BŁĘKITNE SKRZYDŁA 2012
Kapituła BŁĘKITNYCH SKRZYDEŁ, w skład której wchodzi Zarząd Krajowej Rady Lotnictwa i redakcja Skrzydlatej Polski, i tym razem przy szczególnym wsparciu dowódcy Sił Powietrznych gen. broni pil. Lecha Majewskiego, po raz kolejny przyznała to tradycyjne, Honorowe Wyróżnienie Roku. Przypomnę, iż BŁĘKITNE SKRZYDŁA, istniejące od 1964, przyznawane są za najwybitniejsze osiągnięcia w lotnictwie polskim w ciągu ostatniego roku, poprzedzającego ich przyznawanie oraz za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego. A oto laureaci BŁĘKITNYCH SKRZYDEŁ 2012:
Wyróżnienie zagraniczne
BOHDAN EJBICH (95-letni pilot 304. Dywizjonu z okresu II wojny światowej) – Za służbę w 304. Dywizjonie Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii oraz wybitną działalność w Skrzydle 430 Warszawa Stowarzyszenia Lotników Polskich w Toronto i w Zarządzie Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Kanadzie, a także napisanie i wydanie 11 książek wspomnieniowych i setek artykułów prasowych o tematyce lotniczej.
Wyróżnienia indywidualne
Dr inż. WŁADYSŁAW BUBIEŃ – Za 50-letnią aktywną działalność lotniczą i organizacyjną w Aeroklubie Lubelskim, w tym szkolenie pilotów oraz wieloletnią pracę zawodową w PZL-|widnik.
WIESŁAW CENA – Za wybitne osiągnięcia w pracy pilota doświadczalnego i propagowanie polskich konstrukcji lotniczych w kraju i za granicą.
KRZYSZTOF CIE|LAWSKI – Za wieloletnią działalność dydaktyczną i wychowawczą wśród lotniczej młodzieży oraz popularyzację lotnictwa w mediach, w tym Skrzydlatej Polsce, i środowiskach lokalnych Bielska-Białej.
Prof. dr STANISŁAW JANUSZEWSKI – Za publikacje z historii lotnictwa polskiego i światowego, zwłaszcza z dziejów polskiej myśli lotniczej okresu pionierskiego, ratowanie zabytków lotniczych i zorganizowanie wielu lotniczych konferencji naukowych oraz Dolnośląskiej Akademii Lotniczej.
JĘDRZEJ JAXA-ROŻEN – Za wyczynowe latanie paralotniami oraz aktywność w lotniczej działalności organizacyjnej, mimo poważnej niesprawności fizycznej.
Ppłk pil. w st. spocz. RYSZARD KARPIŃSKI – Za lotniczą działalność społeczną, w tym popularyzację tradycji i historii lotnictwa polskiego wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, nad którymi patronat sprawuje Stowarzyszenie Lotników Polskich.
JAN MARCZAK – Za zasługi w ponad 50-letniej promocji i popularyzacji modelarstwa lotniczego.
HENRYK MYNARSKI – Za uratowanie od likwidacji historycznego Zakładu Szybowcowego w Jeżowie Sudeckim, efektywny nadzór nad utrzymaniem zdatności do lotu 2500 szybowców oraz produkcję i remont historycznych szybowców.
STANISŁAW PASTERNAK – Za wykonanie dwóch latających kopii samolotu Bleriot XI, którym w 1909 dokonano pierwszego przelotu przez kanał La Manche oraz za literacką twórczość lotniczą.
KRZYSZTOF RADWAN – Za konsekwencję w działaniu i doprowadzenie Muzeum Lotnictwa Polskiego do standardu godnego XXI wieku oraz ożywienie lotniska Rakowice-Czyżyny.
Wyróżnienia zespołowe
POLSKI KONTYNGENT WOJSKOWY ORLIK 4 – Za ochronę przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii w ramach misji Air Policing NATO.
KOMPONENT LOTNICZY RED FLAG – Za efektywne i bezpieczne wykonanie zadań związanych z uczestnictwem w ćwiczeniach lotniczych Red Flag 12-2 na Alasce.
Zespół programu Telewizji Polskiej BYŁO, NIE MINĘŁO – red. ADAM SIKORSKI, kpt. pil. WOJCIECH TOMASZEWSKI, ROBERT KMIEĆ, TOMASZ JASTRZĘBSKI i TOMASZ SMYK – Za wieloletnie, efektywne i skuteczne poszukiwania na terenie całego kraju i za granicą historycznych eksponatów lotniczych ukrytych w ziemi, w tym znalezienie w 2012 roku samolotu P-11, którym podczas wojny latał płk Wacław Król.

W imieniu Kapituły oraz Krajowej Rady Lotnictwa, redakcji Skrzydlatej Polski, dowódcy Sił Powietrznych, a także własnym, składam laureatom BŁĘKITNYCH SKRZYDEŁ 2012 serdeczne gratulacje. Wręczenie BŁĘKITNYCH SKRZYDEŁ 2012 odbędzie się podczas centralnych uroczystości |więta Lotnictwa i VI |wiatowego Zjazdu Lotników Polskich, we wtorek 28 sierpnia na Polu Mokotowskim w Warszawie (początek o godzinie 12:00, polecam przybyć nieco wcześniej), pod pomnikiem poświęconym Lotnikom polskim poległym w latach 1939-1945.
O trybie zgłaszania kandydatur do BŁĘKITNYCH SKRZYDEŁ 2013 poinformujemy Czytelników na łamach Skrzydlatej Polski w pierwszej połowie przyszłego roku.

Henryk Kucharski
Przewodniczący Kapituły BŁĘKITNYCH SKRZYDEŁ

Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018