Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

Start balonu z Felixem Baumgartnerem wstrzymany z powodu nasilającego się wiatru. 9.10.2012r.
Start kapsuły Red Bull Stratos został przerwany o godzinie 11:42 czasu lokalnego Roswell/Nowy Meksyk (19:42 czasu polskiego) - tuż przed ukończeniem procesu pompowania gigantycznego balonu Feliksa Baumgartnera, o pojemności 850 tysięcy metrów sześciennych.

Od wczesnych godzin porannych zespół przesuwał start ze względu na silny wiatr na wysokości 213 metrów (gdzie znajdował się szczyt balonu), oczekując na sprzyjające warunki pogodowe. Start zaplanowano na godzinę 11:40 (19:40 czasu polskiego). Rozpoczęto pompowanie balonu, ale właśnie wtedy pojawił się porywisty wiatr uniemożliwiający wystartowanie.

Felix Baumgartner podejmuje próbę odbycia lotu balonem stratosferycznym na wysokość 36 576 metrów i oddania historycznego skoku. Jeśli tego dokona, zostanie pierwszym człowiekiem w historii, który przekroczy barierę dĽwięku podczas spadku swobodnego – bez pomocy maszyny. Baumgartner ma nadzieję przyczynić się do wzbogacenia wiedzy naukowej o stratosferze i zachowaniu ludzkiego organizmu w ekstremalnych warunkach panujących tak wysoko nad powierzchnią Ziemi. Plan wzniesienia na docelową wysokość kapsuły przyczepionej do balonu stratosferycznego jest nadal aktualny: Felix wykona wówczas skok, w wyniku którego ma osiągnąć prędkość ponaddĽwiękową w spadku swobodnym - tuż przed otworzeniem spadochronu i lądowaniem.

Na tym etapie zespół Red Bull Stratos szczegółowo monitoruje pogodę, aby określić nową datę startu i móc rozpocząć ponowne odliczanie. Informacje o rozwoju sytuacji będą przekazywane na bieżąco.


http://www.redbull.pl/cs/Satellite/pl_PL/Article/red-bull-stratos-021243268279827


Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018