Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

Pokazy Lotnicze w Bielsku-Białej już za dwa tygodnie !!! 9 i 10 września 2006r
Aeroklub Bielsko-Bialski wspólnie z Dowództwem Sił Powietrznych, Urzędem Miasta Bielsko-Biała w dniach 9 i 10 września b.r., organizuje III Międzynarodowy Piknik Lotniczy Euroregionu Beskidy.
Tegoroczny Piknik organizowany jest w 70-tą rocznicę powstania na lotnisku w Aleksandrowicach pierwszej w Polsce Szkoły Lotniczej LOPP.
Na III pikniku pod honorowym Patronatem Prezydenta miasta Bielsko-Biała – Jacka Krywulta i Dowódcy Sił Powietrznych RP – gen. Stanisława Targosza będzie miało miejsce wiele atrakcji lotniczych, na czele z pokazem akrobacji zespołu akrobacyjnego Sił Powietrznych Biało Czerwone Iskry, wykonywanego na samolotach odrzutowych TS-11 Iskra. Zobaczymy w akcji zespół ŻelaĽni na samolotach Zlin, akrobację indywidualną na samolotach, szybowcach.
Ciekawostką będzie desant z samolotu transportowego AN-26 z wysokości tylko (!) 400 metrów, pokaz imponujących modeli samolotów i szybowców sterowanych radiowo. Na pewno ciekawie zaprezentują się śmigłowce, oczekiwany jest również pokaz akcji ratowniczej GOPR-u wykonywanej z pokładu śmigłowca. Wrażenie zrobi zrzut wody z samolotu pożarniczego Dromader.
Z największą satysfakcją przedstawimy Państwu w powietrzu i na ziemi dwóch aktualnych Mistrzów |wiata w szybownictwie - Sebastiana Kawę ( Aeroklub Bielsko-Bialski ) i Janusza Centkę ( Aeroklub Leszczyński ) - najwyżej notowanych szybowników na świecie ! Także nie zabraknie pokazu wielokrotnego Mistrza |wiata, aktualnego Wice-Mistrza Europy w akrobacji Szybowcowej Jerzego Makuli, utytułowanego akrobaty samolotowego i świetnego modelarza Marka Szufy.
Wymieniać można by długo, prościej będzie zaprosić Państwa w sobotę i niedzielę wrześniową na lotnisko w Bielsku-Białej.
Do udziału w pokazach zapraszamy pilotów z Polski a także z zagranicy.
Pełny ( prawie ! ) program na stronie
http://www.gorpol.pl/?site=88&artykul=85#powieksz
wg gorgol

Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018