Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

Sebastian Kawa honorowym ambasadorem fundacji Sportowcy Dzieciom
10 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale mistrzostw świata, 1 złoty medal Światowych Igrzysk Lotniczych, 5 tytułów mistrza Europy, wiele rekordów świata. W światowej elicie pilotów szybowcowych taką ilością tytułów pochwalić się może tylko Sebastian Kawa, który dzisiaj wyróżniony został tytułem Honorowego Ambasadora Fundacji Sportowcy Dzieciom. Polski pilot dołączył tym samym do doborowego grona ambasadorów Fundacji skupiającego takich mistrzów olimpijskich, świata i Europy jak m.in. Kamil Stoch, Luiza Złotkowska, Paweł Zatorski, Adrian Zieliński czy Izabela Bełcik.

Dokładnie rok temu Sebastian Kawa podjął wyzwanie, na które nie odważył się nikt: lot szybowcem nad Himalajami. Dwa miesiące zajęła mu tylko sama, trudna walka z biurokracją lecz udało się. Dokonał pionierskiego wzlotu nad Dach Świata. Przy wykorzystaniu wiatru osiągającego 180 km/h przekroczył prędkość 400 km/h. Następnie dokonał oblotu wierzchołków Annapurny.

– Wprawdzie liczba sukcesów, ciężar pucharów i medali Sebastiana Kawy potrafi mocno przygnieść, ale wyrażamy przekonanie, że potrafi zarazem porwać do góry. Że potrafi wzbudzić zainteresowanie i zafascynować sportem szybowniczym starsze dzieci i młodzież. Zadaniem Fundacji jest mówić wspólnie z Sebastianem do ludzi młodych o korzyściach jakie daje rozwijanie własnych zainteresowań w połączeniu z aktywnością fizyczną. Mówić zwłaszcza poprzez media społecznościowe, w których dzieci i młodzież spędzają niestety coraz więcej czasu. Dziękujemy najlepszemu pilotowi szybowcowemu w historii, że dostrzegł to nasze zaangażowanie -powiedział Dariusz Mróz z Fundacji Sportowcy Dzieciom.

Sebastian Kawa urodził się 15 listopada 1972 roku w Zabrzu. Jest członkiem Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. Ukończył liceum w Żywcu i studia Śląskiej Akademii Medycznej. Z zawodu jest lekarzem-ginekologiem. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Znany z wielu publikacji webowych i filmów popularyzujących szybownictwo. Współautor książki „Polskie Szybowce 1945-2011. Problemy rozwoju.” Jego autobiografia i zaawansowany podręcznik szybownictwa sportowego „Niebo pełne Żaru” (tytuł równolegle wydanej wersji angielskiej „Sky Full of Heat”) została opublikowana w grudniu 2012.

Źródło: www.sportowcydzieciom.plLosowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018