Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

Jest w tym filmie scena, która robi ogromne wrażenie. Wkrótce „Smoleńsk” trafi do kin ...
W poniedziałek odbył się specjalny pokaz roboczej wersji filmu „Smoleńsk” Antoniego Krauzego. Po udźwiękowieniu pierwszy fabularny film opowiadający o największej katastrofie w dziejach Sił Powietrznych RP trafi do kin.

Po dwóch latach bojów z instytucjami kultury, środowiskiem aktorskim i koproducentami twórcy filmu „Smoleńsk” Antoniego Krauzego przystępują do ostatnich prac. Po drobnych korektach, udźwiękowianiu i zakończeniu prac nad muzyką do filmu, którą komponuje Michał Lorenc, jeden z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich lat trafi do kin.

W postać Ewy Błasik, wdowy po dowódcy Sił Powietrznych, gen. Andrzeju Błasiku, wcieliła się wrocławska aktorka Aldona Struzik, która zachwyciła zebranych na poniedziałkowym pokazie dziennikarzy oraz samą generałową, która po seansie dziękowała reżyserowi za upór i odwagę w ukazywaniu prawdy o katastrofie. Wielu aktorów przyznaje, że starało się ukryć swój angaż w filmie tak, by nie narażać się na ostracyzm ze strony np. dyrektorów teatrów czy całego środowiska. Grający Lecha Kaczyńskiego Lech Łotocki stwierdził, że jest to jedna z najważniejszych ról, jaką zagrał w swoim życiu. Niezwykle dumni ze swojej współpracy z Antonim Krauzem są m.in. grająca Marię Kaczyńską Ewa Dałkowska, Annę Walentynowicz – Katarzyna Łaniewska, a także Jerzy Zelnik, Redbad Klynstra i Halina Łabonarska.

Obecni na pokazie dziennikarze i filmowcy nie kryli wzruszenia także jedną z ostatnich scen filmu, która już na etapie scenariusza wzbudzała furię środowiska „Gazety Wyborczej” i stała się pretekstem do ataku na cały projekt i odmowy finansowania filmu przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej. Scena, w której ofiary tragedii smoleńskiej witają się z zamordowanymi w Katyniu polskimi oficerami, wywarła ogromne wrażenie nawet na dziennikarzach i filmowcach oswojonych z tematyką katastrof....

Całość tutaj:


http://niezalezna.pl/72483-jest-w-tym-filmie-scena-ktora-robi-ogromne-wrazenie-wkrotce-smolensk-trafi-do-kinKomentarze pozostawiam Państwu...
Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018