Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

List do członków Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.
List do członków Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. Bielsko-Biała, 18.02.2006r

Koleżanki i Koledzy

W trakcie Walnego Zgromadzenia Aeroklubu Bielsko-Bialskiego w dniu 16.02.06r doszło do sytuacji wywołującej nasz niepokój o przyszły los Aeroklubu BB. Ci, którzy byli na zebraniu wiedzą, że przewodniczący zebrania zarządził przerwę w obradach. Sytuacja, która do tego doprowadziła każe nam mocno zastanowić się nad świadomością (a raczej jej brakiem) tych co posłusznie wykonywali polecenia swych "dowódców", dla których nie liczy się zasada wolnych, demokratycznych wyborów, ale ich osobisty cel !
Jeśli choć trochę znamy historię naszego lotniska - wiemy jak wielkim trudem społeczeństwa naszego regionu w okresie międzywojennym było wybudowanie lotniska, hangaru, budynków naszego Aeroklubu.
Społeczność polska w tamtym okresie nie należała do bogatych. Przemysł, majątek na naszych ziemiach po zaborach w dalszym ciągu w przeważającej części nie należał do nas. Wybudowanie więc lotniska, które miało służyć całemu społeczeństwu, obronności, szerokiemu dostępowi młodzieży do latania, rozwijania polskich skrzydeł było bardzo dużym wysiłkiem Polaków tego rejonu. Po wojnie także, mimo ustroju, który nam się nie podobał - bardzo wielu znanych nam ludzi całe swe życie, pracę (tzw.społeczną) poświęcało dla tego lotniska, budowania jego sławy, szkoleniu pilotów i skoczków. Ze środków państwowych (narodu) utrzymywano lotnisko, rozbudowano zakłady lotnicze, z którymi współpraca była bardzo sympatyczna i korzystna dla obu stron.
A co dzisiaj dzieje się w naszym kraju? Widzimy, że co sprytniejsi, nie mający skrupułów znanymi sposobami przejmują majątek, który budowali wszyscy! A większość co na to pracowała - zepchnięta została w dużej części w nędzę.
Pozostało jeszcze trochę nie rozgrabionego majątku. Między innymi lotniska aeroklubowe. Atrakcyjne są, bo leżą blisko miast. Czy tak trudno je przejąć? Wydaje się, że nie. Wystarczy tylko ograniczyć liczbowo skład Zarządu, wybrać do niego uzależnionych, posłusznych i niezbyt przedsiębiorczych ludzi. Nieumiejętne zarządzanie szybko doprowadzi aeroklub do uzależnienia i długów u mocodawców. Odpowiednio sprytnie sporządzone umowy, wchodzenie np. w spółki z Aeroklubem dopełnią reszty. Przykłady tego rodzaju podchodów już częściowo poznaliśmy.
A jak to stało się u nas możliwe, że sprzedany teren pod hangar wyłącznie do użytku własnego - nie komercyjnego kilku członkom naszego aeroklubu stał się zalążkiem wielkiej komercyjnej firmy lotniczej odbierającej Aeroklubowi dochody przez swoją działalność, a przez zwiększony hałas, ruch w powietrzu potęgując niechęć mieszkańców Bielska do lotniska? Kto wyraził zgodę na taki rozwój tutaj tej firmy? Dlaczego ta firma może nie ponosić pełnych, ogólnych kosztów utrzymania lotniska?
"Żołnierze" którzy ślepo wykonują polecenia tych co pociągają za sznurki przygotowując dużą grupę dla takiego jak oni chcą przebiegu zebrania wyborczego - nie są świadomi tego co czynią! Wydaje im się, że ich sponsorzy zapewnią im przez długie lata tanie skakanie czy latanie. Życie pokazuje dookoła, że takie myślenie to naiwność.
Wybór bardzo małego i posłusznego składu zarządu to doskonały materiał do osiągnięcia celów dla tych co nie będą mieć czystych zamiarów.
Gdyby tak nie było, to nie doprowadzano by do tak radykalnego zmniejszania przyszłego składu zarządu, to nie wymuszano by na podporządkowanych osobach głosowania już na wyznaczonych wcześniej ich kandydatów, na listę, która otrzymywali wcześniej - nie dopuszczając możliwości przynajmniej zachowania równowagi, różnorodności, wolnego wyboru. Dlaczego po zarządzonej przerwie w obradach najbardziej oburzeni przerwą byli pozostający do końca w sali właściciele firmy lotniczej i dzierżawca pomieszczeń! Czy los Aeroklubu jest im tak drogi? Przecież nawet uchylają się od płacenia za starty i lądowania swoich samolotów i śmigłowców, robią wszystko, by nie pomagać, a wykorzystać ile tylko możliwe ABB.
Ustępujący Zarząd ABB w minionej kadencji, wspólnie z Dyrekcją prowadzili dobrze naszą działalność lotniczą i gospodarczą. Przedstawiły to sprawozdania. Nie ma zatem żadnych merytorycznych powodów aby posługiwać się złą oceną (takiej nie było) dla uzasadnienia poczynań z jakimi mieliśmy do czynienia w trakcie zebrania. Jedynym wytłumaczeniem jest uzasadnione podejrzenie chęci niektórych osób do doprowadzenia (przez uległy Zarząd ABB) do sytuacji, która zmusi ABB do podporządkowania się niekorzystnym (a być może fatalnym!) układom, pozycji ABB na tym lotnisku.
Prosimy zatem wszystkich członków naszego Aeroklubu na przybycie na drugą część zebrania w dniu 2.03.06r, poważne przemyślenie wszystkich propozycji i dokonanie demokratycznych wyborów do Zarządu oraz na Zjazd AP. Dokonania wyboru ludzi mądrych, rozsądnych, zaangażowanych dla ABB, nie ulegających pokusie wątpliwych zysków lub osobistych korzyści!

Podpisy sygnatariuszy listu:
- Dawidowicz Waldemar,
- Kos Wojciech,
- Kos Jacek,
- Kawa Tomasz,
- Jacek Żak,
- Błażej Żak
- Tomasz Tokarz
- Łukasz Chyla
- Krzysztof Sysio


Od webmastera - zamieściłem "List Otwarty do członków Aeroklubu Bielsko-Bialskiego" na mojej stronie, bo jakoś nie znalazł miejsca na stronie Aeroklubu ( www.epba.pl ). Dodałbym że strona ABB w ogóle nie traktuje o tak ważnym wydarzeniu dla społeczności lotniczej podbeskidzia, jak Walne Zgromadzenie Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, podsumowujące 4-letnią kadencję Zarządu.

Czyżby wyżej podpisani członkowie Zarządu, a wśród nich webmaster strony ABB nie mieli możliwości umieszczenia tych ważnych, a także zaskakujących informacji na stronie ABB ?
A sam list otwarty ? No cóż - zapraszam do lektury...

Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018