Bielsko tatry
 
  Strona główna
  Lotnictwo
  Galerie
  Imprezy
  Linki
  Inne
  Video
Sonda
Ulubione tematy :
:: lotnictwo
:: architektura miast
:: przemysł
:: zabytki
:: przyroda
:: dziennik gorgola
:: reportaże
:: inne

Zdjęcie tygodnia


powiększ

Dziennik Gorgola


Dzień 10 - pierwszomajowy koncert gitarowy ! Czyli jak pokopał mnie prąd.

Dzień 11 - moje Aleksandrowice

Dzień 9 - Zbójnik Jakubek i spotkanie integracyjne w Krynicy.

Reklama


   
 
 
Google

 :: Aktualnosci

<< Pokaż wszystkie aktualności

Silny wiatr doprowadził do zawalenia hangaru na lotnisku sportowym w Inowrocławiu.

Ogromne straty wywołał lotnikom huragan jaki dziś po południu przeszedł przez Inowrocław. Połamał szybowce i zniszczył budynki aeroklubu. Na szczęście nie było poszkodowanych.

Silny wiatr zerwał dach nad hangarem aeroklubu. Konstrukcja spadła na schowane w nim samoloty, głównie szybowce, zniszczyła też budynki lotniska. Cudem nikomu nic się nie stało. Straty są jednak duże i trudne jeszcze do oszacowania. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej. Żołnierze z 56. Pułku |migłowców Bojowych przy pomocy strażaków transportują sprzęt w bezpieczne miejsce.

- To co się stało dzisiaj popołudniu to dramat. Teraz trzeba przynajmniej wstępnie oszacować straty. Zapewniam, że jeżeli tylko miasto będzie miało takie prawne i finansowe możliwości, to na pewno pomożemy - zadeklarował prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, który jest w stałym kontakcie z Prezesem Zarządu Aeroklubu Kujawskiego Stanisławem Kowalewskim. [MP | PK]

http://www.ino-online.pl/n.php?wiadomosc=7266&nr=1

Silny wiatr doprowadził do zawalenia hangaru na lotnisku sportowym w Inowrocławiu. Stalowa konstrukcja zmiażdżyła większość szybowców przechowywanych w budynku. Po godzinie 16.00 silne podmuchy wiatru doprowadziły do zerwania większości poszycia dachu hangaru o powierzchni 2,5 tys. m kw. na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego. Stalowe blachy i podtrzymująca je konstrukcja oraz murowany komin runęły do środka hangaru, w której na szczęście w tym czasie nie było ludzi - powiedział Paweł Frątczak, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Zawalony dach zmiażdżył dziewięć z dwunastu przechowywanych w nim szybowców sportowych oraz niewielki samolot. Pozostałe szybowce udało się wydostać z hangaru dzięki pomocy straży pożarnej. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zawalenia się budowli.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wiatr-przewrocil-scene-na-widzow-zerwal-dach-hangaru-burze-przechodza-nad-czescia-kraju,wid,10191171,wiadomosc.html?ticaid=164f7

Brak słów... Oby więcej podobny kataklizm się nie powtórzył, szczególnie na naszych ukochanych lotniskach !!!
Mam nadzieję i wierzę że Aeroklub Kujawski odbuduje się !

wg gorgol
Losowe zdjęcia


powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

powiększ

Imprezy lotnicze


26 Mistrzostwa Bielska w gimnastyce sportowej. 2019.03.08

Złap Bakcyla - spotkanie z mistrzami Narciarstwa

X NOWOTARSKI PIKNIK LOTNICZY 7-8. 07.2018